"דולפין מגומי" של אורי אהרון מאוניברסיטת תל אביב בפסטיבל קאן

סרט הגמר של אורי אהרון, סטודנט בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש, התקבל לתחרות הרשמית (Cinéfondation) בפסטיבל קאן

12 אפריל 2018

הסרט "דולפין מגומי" יוקרן בהקרנת בכורה עולמית בפסטיבל קאן היוקרתי, במסגרת תחרות הסינפונדסיון (Cinéfondation), אשר מוקדשת לדור העתיד של יוצרי הקולנוע. המסגרת הוקמה בתוך פסטיבל קאן בשנת 1998, ומטרתה לגלות את הדור הבא של יוצרי קולנוע מובילים, לתת להם במה ולעודד את המשך יצירתם המקורית והחדשנית.

 

בתחרות יוצגו 17 סרטים מארבע יבשות שונות ברחבי העולם, אשר נבחרו בקפידה מתוך 2,426 סרטים שהוגשו לתחרות. "דולפין מגומי" הינו הסרט הישראלי היחיד שיוצג בתחרות זו.

 

"דולפין מגומי" (28 דקות), שהופק בשיתוף עם "פרויקט קולנוע" של קרן רבינוביץ', מספר על לילה אינטימי בדירה תל אביבית בין שני גברים (חן חפץ, עמרי לרון) שהכירו זה עתה. החיבור הגופני מיידי ומסעיר, וככל שהלילה מתקרב לקיצו הם נופלים זה בקסמיו של זה, עד שהכמיהה לאהבה נכנסת לחדר.

 

לצד יצירתו הקולנועית, אהרון, שהפיק וגם ערך את הסרט, מנהל ומפיק פרויקטים רבים בתחום הקולנוע. בימים אלה, מנהל אורי את הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים שיציין ביוני הקרוב את מהדורתו העשרים (10-16 ביוני, 2018). בעבר ניהל אהרון פרויקט ייחודי במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים (2017), וכן הפיק והיה שותף לניהול האמנותי של הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה בתל אביב (2016). אהרון מפתח תסריט לסרט עלילתי באורך מלא, אשר מבוסס על דמותו של גיבור סרטו הקצר, ואשר במרכזו סיפור מסע רצוף אכזבות בחיפושו אחר "הניצוץ" בחייו.

 

זוהי הפעם ה-14 בה סרט המופק  בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב מתקבל לתחרות הסינפונדסיון בפסטיבל קאן היוקרתי. בשנה שעברה התקבל הסרט "בן ממשיך" של יובל אהרוני, ובעבר סרטי הסטודנטים של דובר קוסאשווילי, מיה דרייפוס, חיים טבקמן, הדר מורג ועוד.

 

פסטיבל קאן יחגוג השנה 71 שנים להקמתו, יתקיים בין התאריכים 19-8 במאי, בעיר קאן שבריביירה הצרפתית.

 

פוסטר הסרט "דולפין מגומי" של אורי אהרון

אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive