יזמות בקמפוס

רוח היזמות מנשבת בכל תחומי העשייה האקדמית, החל בפיתוח פטנטים במחקר, דרך הקמת עסקים ועד ליזמות חברתית

יזמות בקמפוס

להפוך רעיון למיזם

הסביבה האקדמית והמיקום בעיר תל-אביב, לב ההיי-טק הישראלי, מולידה אינספור רעיונות חדשניים לפיתוח מיזמים וחברות הזנק בקרב החוקרים, הסטודנטים והבוגרים. אוניברסיטת תל-אביב מעודדת ומטפחת את רוח היוזמה ומעניקה ליזמים שבה את הכלים המעשיים כמו גם את הקשרים הנחוצים עם עולם העסקים וההיי-טק.

 

בוגרי אוניברסיטת תל אביב דורגו בשנת 2018 במקום ה-8 בעולם מבין בוגרי אוניברסיטאות יזמים שגייסו הון בארה"ב לסטארט-אפ. אוניברסיטת תל-אביב היא הראשונה מישראל בדירוג זה.

 

מכון קולר ליזמות

בפקולטה לניהול ע"ש קולר פועל מכון קולר ליזמות, שמטרתו לקדם ולהניע את מערכת היזמות העולמית. מהות המיזם הינה סיוע לסטודנטים ולבוגרים המתעניינים בתחום היזמות ביצירת חברות חדשות, פיתוח רעיונות ומודלים, והפיכתם לעסקים משגשגים, כאשר הצלחה, במונחי יזמות, משמעותה יצירת ערך למשתמשים במוצרי ובשירותי המיזם, ליזמים, למשקיעים ולמוסדות המקצים מימון לאותם מיזמים.

 

במסגרת המכון פועל מועדון היזמות Coller Ignite שהושק בסוף שנת 2017, ופונה לקהילת היזמים בקרב הסטודנטים והבוגרים של אוניברסיטת תל אביב. המועדון הוקם במטרה לאפשר לסטודנטים ולבוגרים של הפקולטה לניהול ושל פקולטות נוספות באוניברסיטה, להתנסות בחוויה היזמית של העשרה והתנסות. פעילות המועדון כוללת אירועים, מפגשים עם יזמים, סדנאות יזמות בשיתוף האקסלרטור של מייקרוסופט וגולת הכותרת – הכנת המשתתפים לקראת תחרות קולר השנתית לסטארט אפים בתחילת דרכם. בתחרות שהתקיימה בשנה שעברה זכו באופן מפתיע שני מיזמים, וקיבלו כל אחד מענק בגובה 100,000 דולר.

 

את מועדון Coller Ignite מנהלים סטודנטיות וסטודנטים מתכניות היזמות והחדשנות בפקולטה. "אנו מאמינים שיזמות היא מנוע הצמיחה גם באופן אישי וגם ברמה הלאומית. לכן, אנו תומכים ומעודדים את השתתפותם של כל המגזרים בציבור להשתתף בפעילות המועדון" אומרת אודיה פרגמנט, חברת צוות המועדון. סטודנטיות וסטודנטים המעוניינים בכך מוזמנים להצטרף למועדון.

 

מהמעבדה לתעשייה: חברת "רמות"

אוניברסיטת תל-אביב היא הראשונה בישראל ומהמובילות בעולם מבחינת היקף הגשת הצעות פטנטים. חברת "רמות ליד אוניברסיטת תל-אביב בע"מ", חברת המסחור של אוניברסיטת תל-אביב, יוזמת ומנהלת את העברת הפטנטים והטכנולוגיות הנוצרות במסגרת המחקר האקדמי ממעבדות האוניברסיטה לתעשייה. רמות מנהלת את כל פעילויות המסחור משלב ההגנה על הפטנטים של חברי הסגל ותלמידי המחקר, ועד למתן רישיונות לגופים התעשייתיים הרלוונטיים. בכך מתפקדת "רמות" כממשק יעיל ומקצועי בין התגליות המדעיות החדשניות לבין הקהילה העסקית בתחומי פעילות מגוונים.

 

מרכז חדש ליזמות ולחדשנות

בימים אלה מושק מרכז חדש ליזמות ולחדשנות של האוניברסיטה ושנקר. מרכז היזמות יטפח קהילה רב-תחומית של אלפי סטודנטים וסטודנטיות יזמים, שיקדמו את החברה והכלכלה בישראל. קבוצות אלה יקדמו פתרונות לצרכים שיבואו מהשטח. הם יעשו זאת במסגרת האקתונים, מקאתונים, challenges, וגם בפרויקטים שיהיו חלק מתכניות לימוד אקדמיות. קבוצות נבחרות יזכו למימון ראשוני, שיגדל להשקעה ראשונית.

 

מרכז היזמות יהיה מסגרת הגג של הפעילויות הרבות המתקיימות באוניברסיטה בתחום היזמות, יחד עם פעילויות חדשות. המרכז יפעל במודל פדגוגי מתקדם שיעמיד מרחבי התנסות, שירותים רבים ובהם פרוטוטייפינג, ויצייד את הסטודנטים בידע ובהכשרה.

 

יזמות ופיתוח טכנולוגי

התכנית לפיתוח טכנולוגיות רפואיות פורצות דרך BioMedTech)) מאפשרת לסטודנטים מפקולטות שונות ליזום פתרונות טכנולוגיים בתחום הרפואי, במסגרת קבוצות עבודה וחניכה על ידי מנטורים מקצועיים מתחום הרפואה, האקדמיה והתעשייה. הפרויקטים הנבחרים זוכים למימון, המאפשר בניית אב טיפוס וביצוע ניסיונות התכנות ראשוניים להוכחת הרעיון.

 

יזמות למען הקהילה

יזמות היא כלי יצירתי לקידום עשייה גם ברמה הקהילתית והסביבתית. המדור למעורבות חברתית בדקאנט הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב מתמחה ביזמות של פרויקטים חברתיים למען הקהילה. המדור יוצר שותפויות ומגייס משאבים להפעלת הפרויקטים, ולאחר מכן מגייס את הסטודנטים המתאימים, מכשיר ומלווה אותם לכל אורך השתתפותם בפרויקט. בדרך זו, קמים מדי שנה פרויקטים חדשים של מעורבות בקהילה, המאפשרים לסייע לאוכלוסיות מגוונות, ולסטודנטים הפעילים – לבחור את התחום המעניין, המאתגר או הקרוב ביותר ללבם.

 

באמצעות יזמות חברתית ניתן גם לקדם צדק חברתי ולהגביר את השוויון בחברה הישראלית. זוהי מטרתו של הפורום האקדמי ליזמות חברתית - מרכז לפיתוח ידע בינתחומי, עדכני ויישומי בתחום היזמות החברתית. בארגון הפורום שותפים בית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש שאפל של אוניברסיטת תל-אביב, ארגון "שתיל" וקבוצת "טופז ליזמות וחדשנות חברתית". הפורום מקיים פעילויות שונות להפצת ידע, להכשרה וליצירת קשרים, הפונות ליזמים חברתיים, חוקרים בתחום היזמות, קובעי מדיניות, מממנים של מיזמים חברתיים ועוד.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>