• ראשי
 • יזמות בקמפוס

  רוח היזמות מנשבת בכל תחומי העשייה האקדמית, החל בפיתוח פטנטים במחקר, דרך הקמת עסקים ועד ליזמות חברתית

  יזמות בקמפוס
  "אנחנו נמנים עם מרכזי סיעור המוחות החשובים בעולם, ועלינו לשאוף גם לבכורה בחדשנות וביזמות" אורן סימניאן, מייסד StarTau
  הכשרות ב – StarTau

  70% הנחה ל-3 הסטודנטים הראשונים שיירשמו לכל קורס

  להפוך רעיון למיזם

  הסביבה האקדמית והמיקום בעיר תל-אביב, לב ההיי-טק הישראלי, מולידה אינספור רעיונות חדשניים לפיתוח מיזמים וחברות הזנק בקרב החוקרים, הסטודנטים והבוגרים. אוניברסיטת תל-אביב מעודדת ומטפחת את רוח היוזמה ומעניקה ליזמים שבה את הכלים המעשיים כמו גם את הקשרים הנחוצים עם עולם העסקים וההיי-טק.

   

  בוגרי אוניברסיטת תל-אביב דורגו בשנת 2018 במקום ה-8 בעולם מבין בוגרי אוניברסיטאות יזמים שגייסו הון בארה"ב לסטארט-אפ. אוניברסיטת תל-אביב היא הראשונה מישראל בדירוג זה.


   

  מהמעבדה לתעשייה: חברת "רמות"

  אוניברסיטת תל-אביב היא הראשונה בישראל ומהמובילות בעולם מבחינת היקף הגשת הצעות פטנטים. חברת "רמות ליד אוניברסיטת תל-אביב בע"מ", חברת המסחור של אוניברסיטת תל-אביב, יוזמת ומנהלת את העברת הפטנטים והטכנולוגיות הנוצרות במסגרת המחקר האקדמי ממעבדות האוניברסיטה לתעשייה. רמות מנהלת את כל פעילויות המסחור משלב ההגנה על הפטנטים של חברי הסגל ותלמידי המחקר, ועד למתן רישיונות לגופים התעשייתיים הרלוונטיים. בכך מתפקדת "רמות" כממשק יעיל ומקצועי בין התגליות המדעיות החדשניות לבין הקהילה העסקית בתחומי פעילות מגוונים.

   


  מקפצה ליזמים צעירים

  מרכז היזמות הבינלאומי של אוניברסיטת תל-אביב – StarTau נועד להיות מקפצה ליזמים צעירים בקמפוס ומחוצה לו. StarTau מתמחה בסיוע ובקידום עסקים קטנים ובינוניים ומיזמי סטארט-אפ. המרכז, שהוקם ביוזמת סטודנטים ובתמיכת סגן הנשיא למחקר ופיתוח ואגודת הסטודנטים, מעניק ליווי וסיוע בפיתוח עסקי ואסטרטגי, בכתיבת פטנטים וגיוס הון בארץ ובחו"ל, ומספק גישה למקורות מידע לצורך הכרה וניתוח השוק. חברי המרכז משתתפים בהדרכות, קורסים ואירועים בתחום העסקים והיזמות, ומפתחים קשרים עם מומחים ואנשי תעשייה המסייעים להם לפתח ולקדם את רעיונותיהם.

   

   

  יזמות ופיתוח טכנולוגי

  התכנית לפיתוח טכנולוגיות רפואיות פורצות דרך BioMedTech)) מאפשרת לסטודנטים מפקולטות שונות ליזום פתרונות טכנולוגיים בתחום הרפואי, במסגרת קבוצות עבודה וחניכה על ידי מנטורים מקצועיים מתחום הרפואה, האקדמיה והתעשייה. הפרויקטים הנבחרים זוכים למימון, המאפשר בניית אב טיפוס וביצוע ניסיונות התכנות ראשוניים להוכחת הרעיון.

   

   

  יזמות למען הקהילה

  יזמות היא כלי יצירתי לקידום עשייה גם ברמה הקהילתית והסביבתית. המדור למעורבות חברתית בדקאנט הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב מתמחה ביזמות של פרויקטים חברתיים למען הקהילה. המדור יוצר שותפויות ומגייס משאבים להפעלת הפרויקטים, ולאחר מכן מגייס את הסטודנטים המתאימים, מכשיר ומלווה אותם לכל אורך השתתפותם בפרויקט. בדרך זו, קמים מדי שנה פרויקטים חדשים של מעורבות בקהילה, המאפשרים לסייע לאוכלוסיות מגוונות, ולסטודנטים הפעילים – לבחור את התחום המעניין, המאתגר או הקרוב ביותר ללבם.

   


  באמצעות יזמות חברתית ניתן גם לקדם צדק חברתי ולהגביר את השוויון בחברה הישראלית. זוהי מטרתו של הפורום האקדמי ליזמות חברתית - מרכז לפיתוח ידע בינתחומי, עדכני ויישומי בתחום היזמות החברתית. בארגון הפורום שותפים בית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש שאפל של אוניברסיטת תל-אביב, ארגון "שתיל" וקבוצת "טופז ליזמות וחדשנות חברתית". הפורום מקיים פעילויות שונות להפצת ידע, להכשרה וליצירת קשרים, הפונות ליזמים חברתיים, חוקרים בתחום היזמות, קובעי מדיניות, מממנים של מיזמים חברתיים ועוד.

   

  אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
  UI/UX Basch_Interactive