מרכז לימודי ותרבותי

יודעים ליהנות ונהנים לדעת עם שפע של פעילויות תרבותיות ותכניות העשרה מרתקות לסטודנטים, לעובדים ולקהל הרחב באוניברסיטת תל-אביב

 לדעת כל הזמן

 

אוניברסיטת תל אביב מהווה מרכז לימודי ותרבותי עשיר ומגוון באווירה ייחודית וברמה הגבוהה ביותר. שוחרי תרבות מכל אזור המרכז וגם מחוצה לו מגיעים לקמפוס כדי לחוות, ליהנות ולהעשיר את הרוח והדעת בשלל פעילויות המתקיימות באוניברסיטה מדי יום, בהן: הרצאות וכנסים בכל התחומים, הצגות של החוג לאמנות התיאטרון, סרטי סטודנטים של החוג לקולנוע ולטלוויזיהקונצרטים בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטהסדרת הרצאות בחסות הרקטור מדי יום ד' בשלל נושאים ועוד ועוד.

 

 ידעת את זה?

 

אירועי "ידעת את זה?" (בעבר: אתנחתא) לקהל הרחב מעניקים הזדמנות ייחודית לטעום מהסצנה האקדמית השוקקת של אוניברסיטת תל-אביב. המשתתפים נהנים מהרצאות מרתקות, קצרות וקצביות של מיטב המרצים והחוקרים. בכל חודש ייערך אירוע סביב נושא אחר: עולם החיידקים, נפלאות התבונה, ילדים וילדות, תחזית ונבואה, מזרח אסיה, אלוהים, מזון וסביבה חכמה. כל נושא יוצג מכיווני מחקר שונים שישקפו את הרב-תחומיות של האוניברסיטה. כמו כן יוקרן סרט באורך מלא הקשור לנושא, לצד סדנאות, תערוכות, הדגמות חווייתיות, טעימות ועוד.

 

 ללמוד כל החיים

 

למי שחפץ להרחיב את אופקיו התרבותיים, ללמוד את התחום האהוב עליו ולהכיר אנשים בעלי תחומי עניין משותפים, מוצעות תכניות מיוחדות ומרתקות של שמיעה חופשית לצורכי העשרה. תכנית ההעשרה במדעי הרוח "לומדים בגילמן" כוללת סדרות של הרצאות מיוחדות וכן מבחר רב של קורסים בהם ניתן לבחור כלימודי העשרה ולהשתלב בכיתה של סטודנטים לתואר ראשון. הפקולטה לאמנויות ע"ש יולנדה ודוד כץ פותחת גם היא את שעריה לקהל שוחרי האומנות והתרבות ומציעה מגוון של קורסים וסדרות ייחודיות, מפגשים עם אמנים ואוצרים, סיורים בתערוכות ועוד.

 

​​​​​​​ משתלם בקמפוס

 

גם לאחר התואר ובמהלך הקריירה ממשיכים ללמוד: להתמקצע בתחומים חדשים, להתמחות בתחומים מוכרים או לפתוח דף חדש עם הסבה מקצועית. הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, הפקולטה לניהול ע"ש קולר , הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן, בית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל ובית הספר לחינוך ע"ש חיים וג'ואן קונסטנטינר, מציעים מבחר תכניות ייחודיות של השתלמויות ולימודי המשך, המועברות על ידי מיטב המרצים בפקולטות, אנשי מקצוע מובילים ומרצים בכירים מחו"ל. 
 

 

​​​​​​​ קורסים מקוונים

 

הקורסים המקוונים של אוניברסיטת אביב רושמים הצלחה בינלאומית ניכרת, עם עשרות אלפי נרשמים בקורסרה ממעל 123 מדינות מרחבי העולם לכל קורס. Coursera הוא אתר טכנולוגיות לימודיות שהוקם לפני כשנה על-ידי שני מדעני מחשב מאוניברסיטת סטנפורד שבארצות-הברית. לאתר החברה מועלה מגוון רחב של קורסים של מיטב המרצים ממיטב המוסדות האקדמיים בעולם, בהם פרינסטון, אוניברסיטת מישיגן, סטנפורד, דיוק ועוד. הקורסים של אוניברסיטת תל אביב מרוכזים באתר קמפוס IL.

 

הקהל הרחב - הקורסים בקורסרה הינם ללא תשלום. ניתן לקבל תעודה סיום תמורת תשלום ועמידה במטלות.

 

סטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב - הקורסים בקורסרה הינם ללא תשלום. ניתן להירשם לקורסים דרך "כלים שלובים" ולקבל עליהם קרדיט אקדמי.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>