זמן לרוח ולאמנות - סדרות לימוד

לצאת למסע של גילוי והעשרה במדעי הרוח, במדע, באמנות ובמוסיקה

בגלריה האוניברסיטאית לאמנות (צילום: אסף ברנר)
זכרונות של סטודנט מתמיד

מכתב תודה מרגש של ד"ר אלכסנדר ויסלפיש, סטודנט מתמיד בן 93 בלימודי ההעשרה "לומדים בגילמן"

אוניברסיטת תל אביב מזמינה קהל שוחר דעת, תרבות ומדע להרחיב אופקים במסגרת מקבצי סדרות ייעודיות במגוון נושאים מרתקים, מאתגרים ועכשוויים. ההרצאות מועברות על ידי סגל המרצים של האוניברסיטה ופתוחות בפני כל מי שחפץ להעשיר את עולמו בידע ובהשראה.  

 

סדרות תשפ"ד באוניברסיטת תל אביב >

 

 

 "לומדים בגילמן"

 

התכנית "לומדים בגילמן" קיימת למעלה מ-20 שנה בפקולטה למדעי הרוח ע"ש לסטר וסאלי אנטין באוניברסיטת תל אביב, ומושכת אליה מדי שנה אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ ומכל הגילאים. התלמידים מוזמנים למסע מרתק בין תרבויות, שפות וארצות, בזמן ובמרחב: מה עושים הבלשנים - על ידע, שפה ומוח, מפגשי עבודה עם עורכי תרגום, התבוננות ביצירת הספרות, צרפת במאה העשרים-היסטוריה פוליטית ותרבותית, תולדות סין ותרבותה, מחאה ומהפכה במזרח התיכון ועוד.

 

מגוון קורסים במדעי הרוח לתלמידי תואר ראשון פתוחים אף הם למשתתפי התכנית "לומדים בגילמן", וזאת על בסיס פנוי. 

 

 העשרה והשראה באמנות

                                                                                                         

תכנית "העשרה והשראה באמנויות" בפקולטה לאמנויות ע"ש יולנדה ודוד כץ, מזמינה אתכם להצטרף כשומעים חופשיים למגוון קורסי הפקולטה לתואר ראשון בתחומי האמנויות השונים: תולדות האמנות, אמנות התאטרון, אדריכלות, מוזיקה, קולנוע וטלוויזיה, ומבחר רב של קורסים כלליים בפילוסופיה של האמנויות.

 

כמדי שנה, הקורסים המוצעים פתוחים לקהל הרחב המעוניין להעשיר את רוחו ולהרחיב את אופקיו וידיעותיו, כל זאת באווירה סטודנטיאלית עם מיטב המרצים. זוהי הזדמנות ייחודית להעשיר את הידע ולחזור ללמוד את מה שאוהבים. סדרות הדקאן בפקולטה לאמנויות פותחות צוהר לאמנות על כל רבדיה וכוללות הרצאות ומפגשים עם אמנים.

 

 הגלריה האוניברסיטאית 

 

במסגרת סדרת מפגשים ייחודית, מעניקה הגלריה לאמנות ע"ש גניה שרייבר חוויה לימודית ואמנותית כאחד ומציעה תערוכות מתחלפות בצילום, ציור, פיסול ועוד בחלל היפיפה של הגלריה.

 

 

 סדרת הרצאות בחסות הרקטור בצהרי יום ד'

 

סדרות הרקטור צברו פופולאריות רבה ומושכות אליהן מדי שנה שוחרי דעת הנהנים ממסע קצר ושובר שיגרה בצהרי היום בקמפוס התוסס של אוניברסיטת תל-אביב. בסדרה משתתפים טובי המרצים מאוניברסיטת תל-אביב, ולעתים גם מרצים בעלי שם ממוסדות אחרים. לצפייה בהרצאות שניתנו בעבר >

 
 

 מנוי למוסיקה

 

יותר מ-200 קונצרטים בשנה, 2,000 מנויים וקונצרט שנתי מיוחד של תזמורת בית הספר בניצוחו של מאסטרו זובין מהטה, נשיא הכבוד של בית הספר למוסיקה. כל זה ועוד במפעל המנויים של בית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה.

 

 סדרות והרצאות של אגודת הידידים

 

חברי אגודת הידידים של אוניברסיטת תל אביב מוזמנים להרצאות חודשיות של המרצים והחוקרים המובילים באוניברסיטה. ההרצאות פותחות צוהר למגוון הנושאים האקדמיים הנחקרים באוניברסיטה, ומתקיימות בעברית.

 

 קורסים מקוונים

 

הקורסים המקוונים של אוניברסיטת אביב באתר הטכנולוגיות הלימודיות קורסרה (Coursera), רושמים הצלחה ניכרת, עם עשרות אלפי נרשמים ממעל 123 מדינות מרחבי העולם לכל קורס.  Coursera הוא אתר טכנולוגיות לימודיות שהוקם לפני כשנה על-ידי שני מדעני מחשב מאוניברסיטת סטנפורד שבארצות-הברית. לאתר החברה מועלה מגוון רחב של קורסים של מיטב המרצים ממיטב המוסדות האקדמיים בעולם, בהם פרינסטון, אוניברסיטת מישיגן, סטנפורד, דיוק ועוד. 

 

לקהל הרחב - הקורסים בחינם. ניתן לקבל תעודה סיום תמורת תשלום ועמידה במטלות. כל הקורסים מוצגים באתר קמפוס IL.

 

לסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב - הקורסים בחינם. ניתן להירשם לקורסים דרך "כלים שלובים" ולקבל עליהם קרדיט אקדמי.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>