אנו - מוזיאון העם היהודי

עבודת שורשים: יורדים לעומקו של הסיפור היהודי

צילום: זיו כץ
כרטיס ביקור

שעות הפעילות החל מה-1 בספטמבר: 

 

א'-ד' 10:00-17:00

ה' 10:00-22:00

ו' 9:00-14:00

שבת 10:00 -15:00

 

הודעה מיוחדת לחגי תשרי:

המוזיאון יהיה סגור בתאריכים 6-8/9 (ראש השנה)

המוזיאון יהיה סגור בתאריכים 15-16/9 (יום כיפור)

המוזיאון יהיה סגור בתאריכים 20-21/9 (סוכות)

המוזיאון יפעל בחוה"מ סוכות בתאריכים 22-30/9.

לשעות פעילות מדויקות יש להיכנס לאתר המוזיאון

 

על המוזיאון החדש 

היה שווה לחכות – ועכשיו אסור להחמיץ: אחרי עשר שנים של תכנון ובנייה, המוזיאון היהודי הגדול בעולם פותח את שעריו. אתם מוזמנים להצטרף למסע מרתק המציג את סיפורו של העם היהודי לאורך הדורות ועד ימינו. המוזיאון מייצג את כל חלקי העם היהודי, ומדגיש את היצירה והפריחה התרבותיות של מגוון הקהילות היהודיות בכל הזמנים. זהו הסיפור של כולנו, וכל אחת ואחד מאיתנו הם חלק ממנו. תבלו! 

 

ארבעה אגפים מרהיבים מספרים את סיפורו של העם היהודי 

 

זהות ותרבות בת זמננו

הסיפור נפתח בזמן ההווה. המגוון המרתק של ביטויי הזהות והתרבות היהודית מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו למצוא כאן את עצמם. הפולקלור והאמנויות, השפה והספרות, הזרמים ביהדות והתרומה היהודית לאנושות – כל אלה מבטאים זהות ותרבות יהודית, אישית וקבוצתית, רבת פנים. ההווה היהודי יוביל אל העבר, לסיפור ההיסטורי של העם היהודי, שתוכלו למצוא בקומה 2.

 

הסיפור ההיסטורי לאורך הדורות

סיפורו הייחודי והמתמשך של העם היהודי מהעת העתיקה ועד ימינו. תמצאו בו תקופות של פריחה, שגשוג ודיאלוג תרבותי לצד זמנים של פרעות ורדיפות. המסע בן אלפי השנים מתחיל בסיפור ההגירות היהודיות, בוחן את המרכזים היהודיים הגדולים ואת התרבות והחכמה היהודיות, ומסתיים בתקומתו של העם היהודי אחרי השואה, בהקמת מדינת ישראל וייצוגן של מגוון הקהילות היהודיות בימינו.

 

בסיס משותף, מסר אוניברסלי

היסודות הרעיוניים שעליהם נבנה הקיום היהודי במשך השנים – יסודות שיש בהם הן ממד פרטי-יהודי והן ממד כללי-אוניברסלי, הנוגע לתרבות האנושית כולה. היסודות הייחודיים כוללים את השבת, הברית, מעגל השנה וציוני הדרך בחיי אדם. את היסודות האוניברסליים מייצגים התנ"ך והשפעותיו על תרבויות העולם. בסוף התצוגה תוכלו לחגוג את היצירה וההתחדשות היהודיות בהיכל בתי הכנסת.

 

הללו-יה!

בית הכנסת אז והיום

התערוכה המרהיבה מציגה את עולם בית הכנסת בעבר ובהווה. היא כוללת 21 מודלים של בתי כנסת המייצגים פנים שונים של חיים יהודיים: מפגש חברתי, לימוד, יצירה ותפילה, וכן פעילויות הקשורות בבית הכנסת כמו חתונה, בר/בת-מצווה, מפגשים קהילתיים, אירועי גיוס תרומות צדקה, ועוד. לצד כל דגם מוצג פריט טקסי מקורי מבית הכנסת או מהקהילה הקשורה בו. פריטים אלה מעשירים את התערוכה ומעמיקים את הבנתנו באשר לזהותה התרבותית והאמנותית של אותה קהילה

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>