תרומת ענק של 50 מיליון דולר הוענקה לפקולטה לניהול על ידי איש העסקים הבריטי ג'רמי קולר

בעקבות התרומה הנדיבה הפקולטה לניהול תיקרא מעתה הפקולטה לניהול ע"ש ג'רמי קולר, בעוד שבית הספר למוסמכים במנהל עסקים, מיסודה של משפחת רקנאטי, ובניין הפקולטה ימשיכו לשאת את השם "רקנאטי"

22 יוני 2016
תרומת ענק של 50 מיליון דולר הוענקה לפקולטה לניהול על ידי איש העסקים הבריטי ג'רמי קולר

תרומת ענק של 50 מיליון דולר, המיועדת לקידום המחקר ולפיתוח תכניות לימוד והוראה, ניתנה לפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב על-ידי איש העסקים הבריטי ג'רמי קולר. הפקולטה תיקרא מעתה על שמו - הפקולטה לניהול ע"ש קולר.

 

קולר הוא המייסד של "קולר קפיטל" - אחת מקרנות הפרייבט אקוויטי המשני המובילות בעולם. לפני מספר שנים הקים קולר את מכון קולר ליזמות וחדשנות הפועל במסגרת הפקולטה לניהול, ובשנת 2012 העניקה לו אוניברסיטת תל-אביב תואר דוקטור לשם כבוד, כהוקרה על פועלו בשוק ההון העולמי, על היותו יזם בעל מעוף וחזון בהתפתחות בפרייבט אקוויטי, ועל תרומתו להוראה ולמחקר יזמות וחדשנות כאמצעי לחיזוק הכלכלה. לרגל ההכרזה על התרומה הגיע קולר לישראל בחודש שעבר למפגש חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב ולמפגש עם סגל החוקרים והמרצים של הפקולטה לניהול.

 

בית הספר למוסמכים במנהל עסקים, מיסודה של משפחת רקנאטי, ימשיך לפעול במסגרת הפקולטה לניהול וימשיך לשאת את השם "רקנאטי", כמו גם הבניין הנוכחי של הפקולטה לניהול.

 
פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב, ציין כי "השינויים המהותיים בתחום הניהול בעולם גלובלי, דינמי וטכנולוגי מחייבים אותנו, כאוניברסיטת המחקר הגדולה והמובילה בישראל, לעמוד בחזית המחקר העולמי בתחום זה, וכן להעמיד את הדור הבא של השדרה הניהולית המובילה בישראל. תרומתו של ג'רמי קולר הינה תרומה בסדר גודל משמעותי ביותר, והיא תסייע למנף את העשייה הענפה והאיכותית, בעלת המוניטין הבינלאומיים, בתחום המחקר ופיתוח ההוראה של הפקולטה לניהול. אנו מודים למר קולר על ההכרה בחשיבות המחקר וההוראה בניהול ובהבעת האמון בחוקרים שלנו, ובזכות תרומתו יוצאת הדופן נמשיך לקדם את הפקולטה לניהול לשורה הראשונה של בתי-הספר למנהל עסקים המובילים בעולם".    

 

קפיצת מדרגה משמעותית להמשך הדרך

מר ליאון רקנאטי, יו"ר קרן יהל של משפחת רקנאטי ושותף פעיל של הפקולטה לאורך שנים רבות, מסר את ברכת משפחת רקנאטי למהלך. לדבריו, "כמי שמכירים בחשיבות לימודי מנהל עסקים בישראל, היינו שותפים בהקמתו של בית הספר למוסמכים במנהל עסקים, המציין בימים אלה 50 שנה להיווסדו, פעילים בהנהגתו ובפיתוחו מאז ייסודו ובמשך כל השנים. אנו מקדמים בברכה תרומה זו, המהווה מקפצה משמעותית להתפתחות המחקר ולימודי הניהול לשנים הבאות, וליצירה והקניה של הידע המתקדם ביותר לדור העתיד של המנהלים".

 
פרופ' משה צבירן, דיקן הפקולטה לניהול, אמר כי "תרומתו של מר קולר מהווה את גולת הכותרת בתנופת ההתפתחות של הפקולטה לניהול בשנים האחרונות, והיא תאפשר לנו קפיצת מדרגה משמעותית בביסוס הישגינו הרבים בתחומי המחקר וההוראה, וקידום המוניטין של הפקולטה ומעמדנו המוביל בארץ ובעולם. בזכות התרומה נוכל להתרחב ולצרף חוקרים ומורים נוספים, בהמשך לפרויקט השבת המוחות שבו התחלנו לפני כעשור, ובמסגרתו כבר קלטנו בפקולטה עשרות חוקרים ישראלים וכן חוקרים זרים, במגוון רחב של תחומי התמחות מאוניברסיטאות מובילות בחו"ל".

 
פרופ' צבירן הוסיף, כי הבחירה של קולר להרים תרומה לפקולטה לניהול היא בזכות יישום ערכי החדשנות והיזמות בכלל הפעילות המחקרית והלימודית. לדבריו, "כבר היום אנו מקנים את הידע והכלים לניהול בעולם העסקים העתידי. כחלק מתפיסה זו, אנו מרחיבים ומתאימים את תוכניות הלימוד לתהליכים ומגמות שצוברים תאוצה, ובהתאם לכך השקנו השנה התמחויות חדשות במסגרת התואר השני בתחומים של ביג דאטה ובינה עסקית, ניהול גלובלי וניהול נדל"ן. כמו כן, ערכנו רוויזיה מקיפה בתוכנית התואר הראשון בניהול, וגם שם נשיק בשנת הלימודים הקרובה התמחויות בביג דאטה, ניהול פיננסי ושוק ההון, ועוד. שינויים אלה כבר מוצאים את ביטוים בגידול מתמיד בכמות התלמידים הנרשמים ללימודים בפקולטה."במקביל, אנו משפרים גם את סביבת המחקר והלימוד, ולאחרונה הוחל בהקמת בניין נוסף לפקולטה לניהול, שנתרם על-ידי מר לורי לוקיי, ובנייתו תושלם בעוד כשלוש שנים", אמר פרופ' צבירן.

 
בטקס הסרת הלוט וקריאת שמה של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב ע"ש קולר, חשף קולר את השלט החגיגי במעמד פרופ' יוסף קלפטר, נשיא האוניברסיטה, ד"ר גיורא ירון, יו"ר הוועד המנהל, פרופ' ירון עוז, רקטור האוניברסיטה ופרופ' משה צבירן,  דיקאן הפקולטה לניהול. באותו מעמד, נערך מפגש, במסגרתו הוענקה לג'רמי קולר תעודת הוקרה על תרומתו בסך 50 מיליון דולר לפיתוח המחקר וההוראה בפקולטה לניהול.

 

הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב היא הפקולטה לניהול הגדולה בישראל, העומדת בחזית המחקר וההוראה בארץ ונמנית עם המוסדות האקדמיים המובילים בעולם בתחום זה. תכניות הלימודים כוללות לימודי תואר ראשון בחוגים לניהול ולחשבונאות, ולימודי תואר שני ושלישי במנהל עסקים.
 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>