המרכז למחקר עסקים משפחתיים ע"ש רעיה שטראוס הוקם בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב

המרכז, הראשון בתחומו בארץ, הוקם הודות לאשת העסקים והפילנתרופית רעיה שטראוס, שתרמה חמישה מיליון דולר לטובת המיזם

30 ספטמבר 2014
המרכז למחקר עסקים משפחתיים ע"ש רעיה שטראוס הוקם בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב
רעיה שטראוס ונשיא אוניברסיטת תל-אביב, פרופ' יוסף קלפטר, בטקס החתימה על ההסכם. צילום: מיכל ראש בן עמי

מרכז למחקר עסקים משפחתיים, על שם אשת העסקים והפילנתרופית רעיה שטראוס, הוקם בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב. המרכז הוקם בזכות תרומתה של שטראוס, בסך חמישה מיליון דולר, וישמש גוף אקדמי למחקר והוראה בתחום העסקים המשפחתיים בארץ ובעולם.

 

המרכז החדש יעסוק במחקר עדכני ובפיתוח ידע וכלים ייעודיים לניהול עסקים בבעלות משפחות, בהוראה ובהדרכה במסגרת אקדמית ללימודי התואר השני (ה-MBA) וכן במסגרות נוספות ליזמים, למנהלים ולמשפחות. בנוסף לכך, המרכז יקדם את בנייתו של מאגר ידע ונתונים על עסקים משפחתיים בישראל ובעולם וכן יקדם את הקמתו של מרכז בינלאומי לקידום קשרי משפחות-עסקים. המרכז יפעל להקמת רשת בינ"ל של מרכזי עסקים משפחתיים וכן יבסס שיתופי פעולה עם ארגונים של עסקים משפחתיים בעולם.

 

לדברי פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול, מרכז זה, הראשון בתחומו בארץ, מצטרף למרכזים דומים באוניברסיטאות מובילות בעולם וביניהן קלוג, הרווארד, וורטון ואינסיאד. ייעודו של המרכז לשמש מרכז מחקרי ולימודי בקנה מידה בינ"ל. פרופ'  צבירן הוסיף: "תחום העסקים המשפחתיים, הכולל מגוון רחב של חברות - מעסקים קטנים ועד לחברות גלובליות - מהווה נדבך משמעותי בתרומה לצמיחתה של הכלכלה הישראלית. המרכז החדש ירכז את העשייה הענפה בתחומי המחקר וההוראה במטרה לסייע בחיזוק מגזר זה לעודד יזמות וחדשנות וכן לתרום למקצוענות ומצוינות".

 

"לייצר שיח בין העולם האקדמי לעולם העסקי"

בטקס חתימת ההסכם, שנערך בערב ראש השנה, הודה פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל-אביב, לרעיה שטראוס על "פועלה ותרומתה הענפה לנושא שהינו בעל חשיבות כלכלית וערכית לליבת העסקים של החברה הישראלית". לדברי הנשיא "מטרתנו היא לייצר שיח פעיל בין העולם האקדמי לעולם העסקי, ובכך לקדם משמעותית את נושא העסקים המשפחתיים".

 

בטקס החתימה של ההסכם השתתפו פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל-אביב, הגב' רעיה שטראוס, פרופ' משה צבירן והמנהלים המשותפים של המרכז -  ד"ר דן וייס, חבר סגל הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב, חוקר ומרצה בתחום העסקים המשפחתיים, ונאווה מיכאל-צברי, מומחית בתחום חקר העסקים המשפחתיים, המסיימת בימים אלה את הדוקטורט הראשון בתחום זה בישראל.

 

המרכז למחקר עסקים משפחתיים מצטרף לשורה של מכוני מחקר הפועלים בפקולטה לניהול: מכון אלי הורביץ לניהול אסטרטגי, מכון קולר ליזמות וחדשנות, מכון אלרוב לחקר הנדל"ן, מכון אדמס לניהול טכנולוגיות מידע, מכון קסירר לחשבונאות ועוד.

 

הפקולטה לניהול היא הגדולה בישראל ללימודי מנהל עסקים. הפקולטה עומדת בחזית המחקר וההוראה ונמנית על המוסדות האקדמיים המובילים בארץ ובעולם בתחום זה.

כל מה שמעניין - ישר למייל

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>