משרה פנויה לחבר/ת סגל בכיר בחוג להיסטוריה של עם ישראל

התפקיד: 
משרה פנויה לחבר/ת סגל בכיר בחוג להיסטוריה של עם ישראל
תיאור התפקיד: 

משרה פנויה לחבר/ת סגל בכיר

בחוג להיסטוריה של עם ישראל

 

החוג להיסטוריה של עם ישראל פונה למועמדות ולמועמדים למשרה בתחום ההיסטוריה של עם ישראל בעולם האסלאמי הטרום-מודרני עם זיקה לקשרים בין קהילתיים, ובין דתיים.  

מוזמנים/ות להגיש מועמדות חוקרות/ים מצטיינות/ים אשר תחום מחקריהן/ם הוא היסטוריה של עם ישראל בעולם האסלאמי הטרום-מודרני, ואשר עוסקות/ים בשאלות גלובליות הנוגעות להתפתחותה של הציוויליזציה היהודית מימי-הביניים לעת החדשה המוקדמת מתוך פרספקטיבה היסטורית רחבה. בפרט מוזמנים/ות להגיש מועמדות חוקרות/חוקרי גניזת קהיר היכולות/ים ליצר עניין לימודי בחקר גניזת קהיר כחלק מן העולם היהודי והעולם הים-תיכוני.

מצופה מן המועמדות/ים להיות בעלי/ות בקיאות בגישות ההיסטוריוגרפיות המודרניות לחקר יהודי ארצות האסלאם, ויכולת ללמד מגוון גדול של קורסים מראשית יחסי יהדות-אסלאם ועד למאה ה-18, הפתוחים גם לתלמידי החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה, והחוג ללימודי הערבית והאסלאם.

נדרש מאיש/ת הסגל הנבחר/ת לפתח פרויקט מחקר עצמאי במהלך ארבע שנות המשרה הראשונות. בנוסף נדרשת מוכנות לגיוס מענקי מחקר. על המועמדות/ים  להראות יכולת מחקרית עצמאית ומקורית בחקר ההיסטוריה והתרבות היהודית בארצות האסלאם ושליטה בתחומי התיאוריה והמתודולוגיה של מחקר היסטורי עדכני. כמו כן על המועמד/ת לגלות נכונות לעסוק וללמד סוגיות בעלות משמעות תיאורטית במטרה ליצור שיח ושיתופי פעולה מחקריים עם תחומי דעת מגוונים בבית הספר למדעי היהדות-ארכיאולוגיה, בפקולטה ובאוניברסיטה.

המשרה מחייבת הוראת קורסים בשפה העברית ובשפה האנגלית, ובקיאות בערבית הספרותית/יהודית-ערבית.

איוש המשרה יחל בחודש ינואר 2022.

המשרה פתוחה למועמדים ומועמדות בעלי תואר "דוקטור לפילוסופיה" או למי שיקבלו תואר זה לפני מועד תחילת העסקתם. ההעסקה במסגרת המשרה המוצעת תתחיל בשנת הלימודים תשפ"ב.

המשרה היא תקנית ועשוייה להוביל למעמד של קביעות בתום תקופת הניסיון.

הליכי המינוי של המועמדות/ים ייעשו בהתאם לנוהלי המינויים הנהוגים באוניברסיטה, בכפוף לאישור המוסדות האקדמיים המוסמכים ולפי שיקול דעתם. הדרגה האקדמית תיקבע על פי כישוריו/ה של המועמד/ת.

מכתב פנייה הכולל תיאור קצר של המועמד\ת ומסלול חיים אקדמי (עד שני עמודים), קורות חיים, רשימת פרסומים, מבחר עבודות, תיאור תמציתי של תכנית מחקר עתידית (בהיקף של עד שני עמודים), וכן סילבוס טנטטיבי של שלושה קורסים יש לשלוח אל: 

 

ד"ר יובל שחר ראש החוג להיסטוריה של עם ישראל

אוניברסיטת תל אביב, תל אביב 69978

או בדוא"ל yshahar@tauex.tau.ac.il

 

 המועד האחרון להגשת המועמדות הוא ה-1 בספטמבר 2021

מועמדים/ות שיעברו לשלב השני יתבקשו לדאוג לכך ששלושה מכתבי המלצה מחוקרים/ות בעלי מעמד אקדמי בכיר יישלחו ישירות על-ידי הממליצים/ות לכתובת הנ"ל.

הפקולטה למדעי הרוח מעוניינת להגדיל את המגוון, בהגדרתו הרחבה, ולקלוט חברות וחברי סגל חדשים המייצגים חברה רב תרבותית ומגוונת.

המשרה פתוחה לכל המועמדות והמועמדים שעומדים בתנאים המצוינים לעיל, וההודעה פונה לנשים וגברים כאחד. המשרה תאויש בהתאם על פי כישורי המועמד/ת המתאימים ועל פי צרכי החוג. החוג, בית-הספר, הפקולטה או האוניברסיטה אינם מחוייבים לקבל הצעת מועמדות כלשהי.

היקף משרה: 
100%
מעמד משרה: 
מועד אחרון להגשת מועמדות: 
רביעי, 01 ספטמבר 2021
*במסגרת מדיניות האוניברסיטה לעידוד גיוון תעסוקתי, ניתנת עדיפות למועמדים העונים על דרישות התפקיד ומשתייכים לאוכלוסיות אלו: חברה ערבית, חרדים, יוצאי העדה האתיופית ומועמדים עם מוגבלות. في إطار سياسة الجامعة لتشجيع التنوّع التوظيفيّ، تُعطى أولويّة للمرشّحين الذين يستوفون متطلّبات الوظيفة وينتمون إلى إحدى المجموعات التالية: المجتمع العربيّ، الحريديم، أبناء الطائفة الأثيوبيّة والمرشّحين أصحاب الإعاقات.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>