סיון קנר

סיון קנר

דוקטורנטיות מעוררות השראה - יום האישה 2016

סיון קנר

השפעת חסר חלבון ATM על רשתות נוירונים

מדעי החיים

 

מוח בצלחת. חזרתי מלימודי רפואה באיטליה במטרה לסיים אותם באוניברסיטה בישראל, אבל נאלצתי להמתין שנה מכיוון שפספסתי את מועד ההרשמה. כדי לא לבזבז את הזמן, חיפשתי מעבדה ללמוד ולעבוד בה וכך נחשפתי לתחום בו אני עוסקת כיום: חקר רשתות במוח, תחום המשלב ביולוגיה ופיזיקה. הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות. אני מנסה ללמוד את המוח ולשם כך, במקום להתבונן במוח שלם אני מסתכלת על מוח בתרבית. זה מפשט את העניינים.

יש ביכולתו של חוקר בודד לשנות את חייהם של אנשים לטובה. אני מוצאת את זה מדהים ומעורר השראה

בחוד החנית. כשאני חושבת על האנשים שעוסקים במחקר פורץ דרך בניסיון להביא מזור לחולים במחלות שונות, אני מתמלאת השראה. מדהים בעיני שחוקר בודד, מתחיל מחקר מתוך רעיון או תובנה שלעתים מתפתחים לכך שיש ביכולתו לשנות את חייהם של אנשים לטובה. זה האתגר הגדול ביותר שעומד בפני - לעסוק במחקר פורץ דרך בחוד החנית של המחקר העולמי, ובמקביל להישאר נאמנה לעצמי ולמצוא את הזמן הנכון להקים משפחה.

 

בתנועה מתמדת. אני קצינה ביחידת חילוץ והצלה של פיקוד העורף בשירות מילואים, ובמסגרת זו אני מעבירה קורסים של חילוץ. כחיילת הגעתי לאתר של אסון ורסאי והשתתפתי בפינוי ההריסות ואיתור הפצועים שנכלאו תחתיהן. כשהייתי קטנה אמרו שאני היפראקטיבית ופרפקציוניסטית, שלא אוהבת לשבת במקום אחד. אני מאמינה שכך זה גם כיום.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>