מיטל פוקס

מיטל פוקס

דוקטורנטיות מעוררות השראה - יום האישה 2016

מיטל פוקס

דבק רפואי לרקמות רכות

הנדסה

 

ללמוד וללמד. בילדותי רציתי להיות רופאה, אך כשבגרתי החלטתי לתרום כמהנדסת ביוטכנולוגיה או רפואה ולפתח מוצרים שיסייעו בטיפול בחולים. אני אוהבת מאוד ללמוד וגם ללמד. לפני הצבא הייתי מורה מחליפה ובהמשך תרגלתי סטודנטים והדרכתי בנוער שוחר מדע. זה החל כשהייתי בת 12, עם שני אחים בנים. נולדה לי אחות ונוצר בינינו קשר מיוחד מאוד. הייתי מעין אמא עבורה. כיף ללמד ילדים שרוצים ללמוד. זו אמנם השקעה, אבל כשהם אומרים לי 'תודה רבה, היה ממש כיף' זה סיפוק עילאי.

כיף ללמד ילדים שרוצים ללמוד. זו אמנם השקעה, אבל כשהם אומרים לי 'תודה רבה, היה ממש כיף' זה סיפוק עילאי

פתרון טבעי. אני עובדת על פיתוח דבק רפואי המבוסס על פולימרים טבעיים, במקום הדבקים הסינתטיים שקיימים בשוק והם מעט רעילים. בניגוד לתפירה, דבק אינו מצריך רופא, זריקת הרדמה ותפרים. גם הצלקות קטנות יותר. הרעיון לדבקים טבעיים נולד בכנס שבו קרדיולוג דיבר על ניתוח לב פתוח. הוא סיפר שבתום הניתוח צריך לתפור את כל השכבות, אך זה לוקח זמן רב שבמהלכו החולה נותר עם לב פתוח. הוא אמר: 'תמציאו דבק ותעזרו לנו'. זה תחום יישומי מאוד, וזה מאוד חשוב לי.

 

איזונים ובלמים. אני מתלבטת אם להמשיך באקדמיה או בתעשייה. עבודה בתעשייה היא מסודרת ונוחה יותר, אחרי העבודה חוזרים הביתה ויש מקום לחיים אחרים. לעומת זאת בדוקטורט תמיד יש מה לעשות. בכל זאת, באקדמיה את מעורבת בהרבה תחומים, אפשר ללכת לכנסים, לשמוע על דברים חדשניים, להיות בקרב אנשים שחושבים כל הזמן, זה מאוד תורם.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>