עדי ניניו גרינברג

עדי ניניו גרינברג

דוקטורנטיות מעוררות השראה - יום האישה 2016

עדי ניניו גרינברג

הרכב הגזים הלכודים בשביט צ'וריומוב-גרסימנקו

מדעים מדויקים

 

 

גראונד קונטרול. השתחררתי מחיל האוויר בדרגת רב סרן. מילאתי שורה של תפקידים מרתקים, האחרון שבהם היה ראש מדור טכנולוגיות חלל ולוויינות. אסטרונומיה היה תחביב של אבי והוא לימד אותי על מערכת השמש ומהירות האור. בתום השירות ביקשתי להגשים חלום ולהצטרף למעבדה לחקר שביטים במסלול דוקטורט ישיר. אני חוקרת את הרכב הגזים בשביט צ'וריומוב-גרסימנקו בהתאם לנתונים שנאספים על ידי החללית רוזטה.

צריך לכוון אותנו המבוגרים לתפישה אמיתית של שוויון מגדרי. כשאנחנו נסתכל על בנות כשוות לבנים גם במקצועות המדעים המדויקים, יתרחש השינוי

"חלל זה אני". לאחר שירות קבע ארוך לא ידעתי מה ארצה לעשות. הקמתי את המיזם החינוכי "מצוינות בחלל", ללימוד חקר החלל ולעידוד בנות לבחור במקצועות המדעים. ההחלטה לחזור לאקדמיה התקבלה אחרי שהקמתי את המיזם  והבנתי שחקר החלל זה אני, ואין טעם לחפש דברים אחרים. עם זאת, זו לא היתה החלטה פשוטה.

 

תודעה כוזבת. לפני שמכוונים בנות למדעים, צריך לכוון אותנו, המבוגרים, לתפישה אמיתית של  שוויון מגדרי. הגננת אומרת לבת שלי כמה היא יפה וכמה השמלה שלה נהדרת. הייתי רוצה שבתי תזכה למחמאות שאינן קשורות במראה החיצוני. המילים האלה נספגות בתודעה העצמית, בונות את 'האני'. בתואר הראשון נדהמתי לגלות שכולם סביבי בנים. רק לאחר זמן, גיליתי שיש מדעניות ומהנדסות מבריקות בתחומי המדעים. אני מספרת את הסיפור האישי שלי לתלמידות ומשתדלת לחזק את תחושת ההצלחה שלהן במפגשי הלימוד. אבל זו טיפה בים.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>