מלי נבו

מלי נבו

דוקטורנטיות מעוררות השראה - יום האישה 2016

מלי נבו

התפתחות תעשיית הקלינטק בישראל

ניהול

 

אנרגיה מתחדשת. דרכי האישית והמקצועית הפגישה אותי עם נושא הקיימות על רבדיו השונים - בני האדם, הטבע שסביבנו, הארגונים השונים והקהילות שבהן אנו חיים. במחקר שלי שעוסק בחקר שינויים מערכתיים מורכבים בכלל, והתפתחות תעשיית הקלינטק בישראל בפרט, זיהיתי תופעה לפיה ארגונים שונים משתפים פעולה כדי לקדם נושאים הקשורים לתעשייה הזו.

עולם הטבע מעורר בי השראה, הצמחים, בעלי החיים. גם ילדים, ובפרט ילדי שלי, ואנשים בוגרים שמסוגלים עדיין לדמיין ולחלום

טבע הזמן. אני מוקירה את הדיאלוג עם עולם הטבע כדרך המאפשרת למידה, צמיחה והתפתחות. למדתי הנחיית קבוצות בגישת טבע-תרפיה וכיום אני מנחה קבוצות, בעיקר של ילדים. טבע-תרפיה משמעה עבודה עם מטאפורות ואמת אוניברסלית שקיימות בטבע: חיבור למעגלי שינוי של זמנים בשנה ושל האחד והקבוצה. הטבע בגישה זו אינו נמצא ברקע, אלא הוא נוכח. אם ציפור עפה, נתייחס אליה; אם יש ענן בשמיים או אם השמש זורחת, נביט בהם.

 

ממגדל בבל לעולם הגלובלי. בדוקטורט למדתי גם בבית הספר לעבודה סוציאלית, ונוכחתי לגלות שבין הפקולטות יש מרחק פיזי אך גם מרחק של שפה, צורת מחקר והתנהלות. כשהבנתי שאנחנו בונים מגדלי בבל מנותקים, הקמתי את הפורום הבין-פקולטטי לחקר הקיימות. הפורום מאפשר לדבר בשפה שיתופית, קיום דיאלוג, וריכוז הפעילות בו מעמיק את הידע על מחקר מקיים. במרחב הבין-תחומי, אתה כבר לא זה שיודע-כל כמו בתחום המומחיות שלך, אבל פעמים רבות אתה זוכה לתובנה שלא חשבת עליה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>