להיות חלק מהרעיון הגדול הבא

קמפיין גיוס כספים בינלאומי שואף לספק לאוניברסיטה את הכלים לחולל שינוי בעולם

מיליארד דולר תוך עשר שנים. זהו היעד לגיוס תרומות שהציבה לאחרונה אוניברסיטת תל אביב. צעד זה הפך אותה לאוניברסיטה הראשונה בישראל היוצאת בקמפיין בינלאומי לגיוס כספים בהיקף כזה.

 

אז מה הניע את האוניברסיטה לצאת בקמפיין שאפתני שכזה? 60 שנה לאחר היווסדה, האוניברסיטה ניצבה בנקודת מפנה. היא ביססה כבר את מעמדה כמוסד אקדמי מוביל וחדשני, המדורג באופן עקבי בין האוניברסיטאות הטובות בעולם. עם זאת, באוניברסיטה מאמינים כי הפוטנציאל האמיתי שלה רחוק ממיצוי, ובעזרת המשאבים הראויים, אוניברסיטת תל אביב יכולה לתרום אף יותר לשיפור הכלכלה והחברה בישראל ולקדם את המדע למחוזות חדשים.

 

אנחנו מוסד ציבורי – אז למה לגייס תרומות?

הפילנתרופיה שיחקה תמיד תפקיד חשוב בהתפתחותן של אוניברסיטאות, ואפשרה להן לעמוד בחזית התמורות החברתיות, הטכנולוגיות והכלכליות של עולמנו. בארצות הברית למשל, התפתחה מסורת מפוארת של תרומות לאוניברסיטאות בידי בוגרים, קרנות ותאגידים בינלאומיים גדולים. גם בישראל, התקצוב הממשלתי ושכר הלימוד לבדם אינם מספיקים לאוניברסיטאות, ותרומות פרטיות רבות ונדיבות איפשרו לאקדמיה הישראלית להגיע להובלה מחקרית ולהישגים בינלאומיים.

 

השפעה מרחיקת לכת

את פירותיו הראשונים של הקמפיין ניתן כבר לראות ברחבי הקמפוס:

  • מלגות דוקטורט שגויסו בידי אגודת הידידים הישראלית מתורמים שונים, מספקות רשת ביטחון הכרחית לעשרות חוקרים צעירים מצטיינים מדי שנה, ומאפשרות להם להתרכז במחקר.
  • תרומת חברת צ'קפוינט להקמתו של בניין חדש עבור בית הספר למדעי המחשב ואוניברסיטת תל אביב לנוער תסייע לאוניברסיטה לטפח את מנהיגי העתיד של ישראל בתחום הטכנולוגיה.
  • תרומתו של בוריס מינץ להקמתו של "מכון לפיתוח פתרונות מדיניות אסטרטגיים לאתגרים גלובליים" מאפשרת לאוניברסיטה לקדם שינוי חיובי משמעותי בתחומים שונים. המכון פועל לקידום מדיניות חדשנית ופורצת דרך בתחומי איכות הסביבה, ביטחון תזונתי, בריאות, אנרגיה ועוד.

 

מה יוצא לנו מזה?

לכספי התרומות יש השפעה משמעותית גם על חווית הלימודים של הסטודנטים באוניברסיטה: מלגות סיוע כלכלי, מרחבי לימוד מזמינים, ציוד מעבדה מתקדם, מימון להפקות סטודנטים בקולנוע ותיאטרון, תכניות לימוד חדשות וחלוציות, מימון לפעילויות לטובת הקהילה, ובעיקר – אפשרות ללמוד עם מיטב החוקרים ולקחת חלק במחקרים פורצי דרך, שיובילו לתגליות הבאות שישנו את העולם.

 

מה אני יכול/ה לעשות כדי לעזור?

חוקרים, מרצים וסטודנטים – אתם הופכים את אוניברסיטת תל אביב למה שהיא: דינמית, חדשנית ועם הפנים קדימה. אנחנו זקוקים לכם בתור הפנים של האוניברסיטה, כי בסופו של דבר, אנשים רוצים לתרום לאנשים שעומדים מאחורי המחקר, הפעילות או הרעיון הגדול הבא.

 

להשתתפות בהפקות ובפרסומים של האגף לקשרי חוץ, המיועדים לתורמים ולידידי האוניברסיטה, פנו אלינו במייל: campaign@tauex.tau.ac.il

או עקבו אחר הפעילות שלנו בפייסבוק, טוויטר, לינקדאין או באתר הקמפיין!

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>