פרופ' דיאנה גולודניצקי

ביה"ס לכימיה סגל אקדמי בכיר
פרופ' דיאנה גולודניצקי
טלפון פנימי: 03-6407820
פקס: 03-6422649
משרד: רב תחומי, 117

מידע כללי

פעילות המחקר העיקרית שלי מתמקדת בסינתזה, אפיון חומרים ותופעת מעבר יונים בננומבנים של אלקטרודות ואלקטרוליטים מוצקים עבור התקני אחסון אנרגיה.

 

תעשיית המיקרואלקטרוניקה מתקדמת בכיוון של מזעור המוצרים לצורך ייצור שתלים רפואיים, מיקרו-חיישנים, מעגלים משולבים ומערכות אלקטרומכניות. מוצרים אלה דורשים מיקרו-בטריות נטענות במימדים של 1-10mm3 בעלי צפיפות אנרגיה גבוהה והספק גבוה.

 

מבנה תלת מימדי ממוקד על שבב סיליקון, אשר פותח בקבוצתנו, מאפשר ייצור של רשת הכוללת 10,000-30,000 יחידות של מיקרו-בטריות אשר מחוברות במקביל. מבנה ייחודי זה מקטין את מרחק המעבר של היונים בין האלקטרודות ומאפשר קיבול גבוה ביחס לשטח המצע.

 

ייצור המבנה נעשה באמצעות החדרה של ארבע שכבות דקות של הסוללה בצורה עוקבת זו אחר זו בתוך כל אחת מן התעלות בשבב המחורר (בקוטר של  40-50μm ובעומק (500μm.

 

לאחרונה פיתחנו שיטת שיקוע חשמלי (אלקטרודפוזיציה) זולה ופשוטה להכנת קטודות מסוג מוליבדנום-אוקסיסולפיד ונחושת-סולפיד. בנוסף, שיטת שיקוע אלקטרופורטי (electrophoretic deposition , EPD) להכנת קטודות משכבות דקות של ליתיום-ברזל פוספט ((LiFePO4 נוסתה לראשונה.

 

המחקר הנוכחי שלי מתרכז בהכנת אלקטרוליטים מוצקים באמצעות גישה חדשנית וזאת ע"י השיקוע אלקטרו פורטי. כמו כן, אני מתעניינת בהשפעת השילוב של שיטת השיקוע האלקטרופורטי ושדה מגנטי הומוגני/מדורג.

 

במסגרת מחקר זה נבחנו ממסים וחומרים פעילי שטח שונים על מנת להשיג פיזור אחיד של ננו-חלקיקים בתרחיפים יציבים. מערכות אלה נשלטות על ידי יחסי הגומלין המורכבים של יצירת בועיות (מיצלות) והספיחה של הסורפקטאנטים עם פני השטח הפולימרים. מעניינת במיוחד היא ההשפעה של אינטרקציות אלו על מבנה ודרך העברת היונים על פולימרים אלקטרוליטים אשר כלואים בנקבוביות של חומרים קרמיים.

 

טופוגרפיה תלת מימדית (אשר תתבצע בשיתוף פעולה עם האימפריאל קולג' בלונדון) תספק לנו מידע ברזולוציה סאב-ננומטרית. נשתמש בשיטת שיקוע אלקטרופורטי על מנת לייצר ננוחלקיקי קרמיקה ומתכות אלקליות במבני קליפה-ליבה.

 

נושאים נוספים הנחקרים במעבדתינו כוללים תהליכי פיתוח ומחקר של תהליכי חימזור בסוללות בעלות צפיפות אנרגיה גבוהה המבוססות ליתיום סיליקון/סולפור במצב מוצק, ותופעת הספיחה שמתרחשת בסופר-קבלים מבוססי ננו-חוטי סיליקונים נקבוביים

פרסומים והישגים

ד"ר גולודניצקי פרסמה יותר מ-80 מאמרים מדעיים ושלושה פרקים בספרים מדעיים, מחזיקה ב-12 פטנטים והייתה בין מייסדי חברת ההזנק DEVIS electroscopy .

 

תחומי מחקר

  • עמית מחקר זוטר, עמית מחקר בכיר, המכון למחקר טכנולוגיה של מטוסים בקזאן, רוסיה, 1991-1974

  • עמית מחקר, עמית מחקר בכיר, חוקר בכיר, פרופסור חבר, בית הספר לכימיה, Wolfson applied Materials Research Center‏, 1992-היום

Prizes & Awards

  • Bronze medal at the All-Union Exhibition of New Technology, Russia, 1978

  • Best poster presentation out of 81 posters presented at The Sixth International Symposium on Polymer Electrolytes (ISPE-6), Hayama, Kanagava, Japan, 1998

  • Silver Medal Abner Brenner Award for an outstanding paper published in “Plating & Surface Finishing”, 1999

  • Best poster presentation at Battery and Fuel Cells Materials Symposium, Graz, Austria, 2004

  • Best Poster presentation 3rd PBFC Meeting, Rome, 2007

  • Best poster presentation 3rd PBFC Meeting, Rome, 2007

  • Outstanding achievements as Emigrant Scientist, 2010

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive