בנימין ניומן

סגל אקדמי זוטר במנהלת הפקולטה למשפטים
מנהלת הפקולטה למשפטים
בנימין ניומן

ביוגרפיה

בנימין ניומן הוא תלמיד מחקר לתואר שלישי במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים בפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן, אוניברסיטת תל אביב. את עבודת המחקר שלו כותב בנימין בהנחייתה של פרופ' טליה פישר וכותרתה "המתח הליברלי באדברסריות ההליך הפלילי" (נכתב באנגלית).

בנימין הוא בעל תואר ראשון במשפטים ופילוסופיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים; תואר מוסמך בפילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב אותה סיים בהצטיינות יתרה, ובעל תואר מוסמך במשפטים מאוניברסיטת קיימברידג' שבאנגליה.

במהלך שש השנים האחרונות, עבד בנימין בתור עורך דין בתחום הפלילי. תחילה בתור מתמחה ועורך דין בסניגוריה הציבורית, ולאחר מכן כעורך דין עצמאי בתחום הפלילי, במהלכם ייצג בנימין עשרות עצורים, נאשמים ואסירים מטעם הסניגוריה הציבורית, במגוון תיקים מגוונים ומורכבים, תוך השגת הישגים משפטיים ואנושיים כאחד.

קורות חיים

מחקר

תחום ההתעניינות של בנימין סובב סביב התפר שבין עולם המשפט לפילוסופיה, עם עניין מוגבר במשפט הפלילי והציבורי, ובהיבטים התיאורטיים והנורמטיביים של המשפט. במסגרת התואר המוסמך בפילוסופיה, כתב תיזה פילוסופית על מעמדם הנורמטיבי של רגשות בתורת מוסר קאנטיאנית, ואילו במסגרת התואר השני מאוניברסיטת קיימברידג', חקר בנימין את העולם הפלילי המעשי, בו שימש בתור עו"ד בשנים האחרונות, תוך התמקדות בפרקטיקה של הסדרי טיעון בישראל ואנגליה ומקומו של בית המשפט בפרקטיקה. מחקר זה עובד לאחרונה לכדי מאמר שיצא לאחרונה בכתב העת בינלאומי Newman, B. Managerial Induced Guilty Pleas in England and Israel – Legitimacy and the Role of the Judiciary: Reclaiming Judicial Responsibility through Managerial Means, Criminal Law Forum (2021),   available at: https://doi.org/10.1007/s10609-021-09418-0

במסגרת התואר השלישי, מחקרו מתמקד בהיבטים התיאורטיים של המאפיין האדברסרי של ההליך הפלילי ובערכים הנורמטיביים הגלומים בהליך, תוך התמקדות בערך הליברליזם "המתח הליברלי באדברסריות ההליך הפלילי". מחקר זה מאפשר לבנימין להשלים את הידע המעשי שרכש בסדר הדין הפלילי בפרקטיקה היומיומית עם הידע התיאורטי שרכש בפילוסופיה ובתורת המשפט, בניסיון לאפיין נורמטיבית את הפרוצדורה הפלילית.

תחומי עניין

משפט פלילי; סדר דין פלילי; פילוסופיה של המשפט; אתיקה ופילוסופיה פוליטית.

פרסומים אקדמיים

  • Newman, B. Plea Bargaining with Wrong Reasons: Coercive Plea-Offers and Responding to the Wrong Kind of Reason, Criminal Law, Philosophy (2023). https://doi.org/10.1007/s11572-023-09680-w
     
  • Newman, B. Managerial Induced Guilty Pleas in England and Israel – Legitimacy and the Role of the Judiciary: Reclaiming Judicial Responsibility through Managerial Means, Criminal Law Forum (2021)   https://doi.org/10.1007/s10609-021-09418-0.
  • ניומן בנימין, "גבולות מעורבות בית המשפט במשא ומתן בין הצדדים: הלכת זיסמן וההליך המקדמי", הסניגור 287, 4 (2021).
  • ניומן בנימין, "על הוגנות והדדיות בחקירה הפלילית – להחיות את היפהפייה הנמה:‏  על זכותה של ההגנה לבקש צו להמצאת חפצים לצרכי חקירה על דרך ‏סעיף 43 לפקודת סדר הדין הפלילי‏", המשפט, כ"ז (2021) https://hamishpat.colman.ac.il/?p=3719.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>