פר"ח

"אחד לאחד": הקשר האישי שנרקם בין החניך לחונכו הוא העומד בבסיסו של פר"ח, פרויקט החונכות הגדול מסוגו בעולם

פר"ח תל-אביב
לפרוח בפר"ח

לפרוח ולשגשג בעזרת תשומת לב

לקראת ט"ו בשבט ולרגל פתיחתו הקרובה של חוג החקלאות במרכז הקהילתי בנצרת עילית, הגיעו חונכי פר"ח עם חניכיהם לשתול פרחים בגינת המרכז יחד עם ילדי המרכז וחונכיהם. לפני השתילה, נבחר צוות של ילדים וחונכים שעידר את האדמה והכין אותה לקליטת שתילי הפרחים. כל ילד הכין לעצמו שלט הנושא את שמו וקישט אותו, ולאחר מכן בחר שתיל ושתל אותו בגינת המרכז.

 

פעילות זו היא דוגמא אחת מיני רבות לפעילויות פר"ח הנערכות מדי יום בכל רחבי הארץ. פר"ח הוא פרויקט חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. החונך מעניק לילד תשומת לב אישית, טיפוח ודגם חיובי לחיקוי, ובכך מסייע לו לממש את הפוטנציאל הגלום בו, לפתח הערכה עצמית חיובית ולשגשג.   

 

חונכי פר"ח הינם סטודנטים, תלמידי כל המוסדות להשכלה גבוהה, הבאים מכל קשת תחומי הלימוד האקדמיים ומכל זרמי החברה הישראלית - יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, מקרית שמונה ועד אילת. הסטודנטים מקבלים בתמורה לפעילותם מלגת לימודים חלקית או נקודות זכות אקדמיות.

 

פר"ח תל-אביב

סניף תל-אביב יושב באוניברסיטה ומפעיל 2500 סטודנטים ב- 24 יישובים בין חדרה לראשל"צ, יישובי השרון והמגזר הערבי. במסגרת זו מוענקות מלגות בסך 2,353,000 שקלים ל- 520 סטודנטים פעילים של אוניברסיטת תל-אביב. ברמה הארצית משתתפים בכל שנה כ- 25,0000 סטודנטים, הנותנים מענה לכ- 60,000 ילדים. פר"ח תל-אביב מזמין וקורא לסטודנטים רבים ככל האפשר להצטרף לפעילות על מנת לתת מענה לאלפי ילדים נוספים.

 

למנהלת תל-אביב שיתופי פעולה עם גופים כמו קרן אייסף, אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב ומכללות נוספות בעזרתם מוגדלת מלגת פר"ח ומתאפשרת הרחבת הפעילות בקרב אוכלוסיות נוספות. רשויות רבות מוקירות את החונכים תושבי העיר הפועלים בתחומן ומעניקות תוספת של בין 1000-500 שקלים בשנה למלגת פר"ח.

 

חונכות קבוצתית

במטרה לנתב את כישוריהם המיוחדים של הסטודנטים ואת תחומי העניין שלהם לתועלתם של ילדים רבים יותר, מספק היום פר"ח מגוון תכניות קבוצתיות מיוחדות שבהן פועלים הסטודנטים כחונכים קבוצתיים. החונכים מפעילים חוגי העשרה בתחומים שונים כגון מדעים, מנהיגות, איכות הסביבה, שייט ועוד. את תכניות חוגי ההעשרה עורכים אנשי מקצוע וחינוך, והחונכים מסתייעים בחומרים הכתובים כעזרי הוראה.

 

חיוכו ותודתו של ילד

בהיותו פרויקט החונכות הגדול מסוגו בעולם, פר"ח מספק השראה ולעיתים גם חומרי הדרכה, למפעלי חונכות דומים בכ-20 מדינות בעולם. למרות גידולו והתרחבותו הרבה של פר"ח, נשמרה בו במשך כל השנים מרכזיותה של היחידה הבסיסית שלו - החונך וחניכו, החונכת וחניכתה."אחד לאחד, וכל אחד חשוב" הייתה ונשארה סיסמתו של פר"ח. חיוכו ותודתו של ילד הם גמולם העיקרי של החונכים.

 

לאתר פר"ח >>

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>