מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים

מגוון פרויקטים של מעורבות בקהילה מטעם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב מעודדים לקחת אחריות על החברה באמצעות נתינה

 

מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים
מעגלים של נתינה באגודת הסטודנטים

להרגיש חלק ממשהו משמעותי

אגודת הסטודנטים והסטודנטיות של אוניברסיטת תל-אביב הינה האגודה היחידה בישראל שמחלקת מדי שנה מלגות על סך כ-2 מיליון שקלים, הניתנות כולן לסטודנטים תמורת מעורבות חברתית ותרומה לקהילה. החזון החברתי הוא להפוך את החוויה הסטודנטיאלית באוניברסיטת תל- אביב לאקטיביסטית והתנדבותית תוך העצמת תחושת ההשפעה על החברה ויצירת אווירת סולידאריות ואכפתיות בקמפוס. האגודה חרטה על דגלה את עקרון האקטיביזם החברתי ותומכת בכל יוזמה סטודנטיאלית דמוקרטית.

 

"ביומי הראשון ללימודים נציגי אגודת הסטודנטים תפסו אותי לשיחת בוקר על מעורבות סטודנטיאלית." מספרת עדי גולדנצוייג, סטודנטית לתואר ראשון בביולוגיה ובכימיה. "במקביל, כבר הופיע בתיבת המייל שלי פירוט של כל הפרויקטים למעורבות חברתית מטעם האגודה. נותר לי רק לבחור למה אני הכי מתחברת. במשך שנה הייתי נציגת הסטודנטים לכימיה. עזרתי לסטודנטים בדברים הקטנים אך החשובים שמשפרים את חיי היומיום בפקולטה. בימים אלו אני משתתפת בפרויקט צמ"ח (ציונות, מנהיגות, חינוך), במסגרתו צוותי סטודנטים מגיעים לכיתות י' בתיכונים ומעבירים שיעורים בנושאי ציונות ויחסי פרט וחברה. כשמתנדבים דרך האוניברסיטה תחושת השייכות למקום גוברת, פוגשים סטודנטים נוספים שדומים לך ומרגישים חלק ממשהו משמעותי."

 

מעגלים של נתינה

האגודה מציעה מגוון מסגרות ופרויקטים של מעורבות בקהילה. פרויקט הדגל הוא מועדון ג'סטה – מועדון התנדבות בקצב שלך. מדובר במסגרת חברתית חדשה באוניברסיטת תל-אביב, שנהנית ממה שהיא עושה. בואו להיות חלק מהקבוצה שמובילה את היזמות החברתית בקמפוס, כולל יום ההתנדבות השנתי הגדול, התנדבויות חודשיות וכל מה שקשור לאקטיביזם בקמפוס של אוניברסיטת תל-אביב.

 

שיוויון וקיימות

שוויון הוא אחד העקרונות שעליהם מושתתת המחלקה למעורבות חברתית. המטרה היא ליצור ייצוג שוויוני ומתן מענה ושירותים מותאמים לקהילות שונות בתוך האוניברסיטה, אשר זקוקות לשירותים שונים מאלו שהאגודה מספקת באופן שוטף לכלל הסטודנטים והסטודנטיות.

 

בנוסף, מחלקת מעורבות חברתית רואה בקמפוס מרחב להתנהלות בת קיימא ושואפת לשפר את רווחתם של הסטודנטים והסטודנטיות בתחומו, תוך שימת דגש על נושאים שונים באיכות הסביבה ואחריות חברתית, בהם: מיחזור, חקלאות עירונית, מניעת בזבוז ופסולת, צרכנות בת קיימא ועוד.

 

מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים היא רק מסגרת אחת בה יכולים הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב לתרום לחברה. היחידה למעורבות חברתית בדקאנט הסטודנטים מציע מגוון מסגרות של מעורבות בקהילה תמורת מלגות וקרדיט אקדמי. ההיצע הרב מאפשר לסטודנטים למצוא את מסגרת ההתנדבות המתאימה, המשמעותית והקרובה ביותר ללבם.


לעמוד מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב >>

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>