"פריז על המים", סרטה של הדס אילון, הוא אחד משלושת הזוכים בפרס האוסקר לסטודנטים

"פריז על המים", סרט הגמר של הדס אילון, סטודנטית לתואר שני בחוג לקולנוע וטלוויזיה, הוא אחד משלושת הזוכים בפרס האוסקר של האקדמיה האמריקאית לסטודנטים בקטגוריית הסרט הזר לשנת 2014

18 מאי 2014

"פריז על המים", סרט הגמר של הדס אילון, סטודנטית לתואר שני בחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל-אביב, הוא אחד משלושת הזוכים בפרס האוסקר של האקדמיה האמריקאית לסטודנטים בקטגוריית הסרט הזר לשנת 2014.  זאת הפעם הראשונה שסרט ישראלי מגיע למעמד מכובד זה.

 

הטקס ייערך ב-7 ליוני בלוס אנג'לס. היוצרים הזוכים בקטגוריות השונות יוזמנו על-ידי האקדמיה לשבוע של סדנאות, פגישות ואירועים הסובבים את הטקס. הזוכים הנוספים בקטגורית הסרט הזר שיצטרפו לאיילון בלוס אנג'לס הם פיטר באומן מאנגליה ולנארט ראף מגרמניה. במהלך הטקס יוכרז האם סרטה של איילון זכה בפסלון זהב, כסף או ארד.

 

סרטה של איילון (27 דקות), מספר את סיפורה של בתיה (מרים זהר), שחקנית עבר מפורסמת, אשר לאחר שנים של תסכול מקצועי מקבלת הזדמנות לחזור למסך. אולם התרחשות בלתי צפויה ביום האודישן מאלצת אותה להתמודד עם בעלה (אילן דר) ועם סדר העדיפויות של חייה. הסרט צולם על-ידי דניאל מילר, נערך על-ידי איה סומך והופק על-ידי רותם עלימה.

 

הסרט יוקרן ביוני הקרוב בפרמיירה בינלאומית בפסטיבל הסטודנטים של תל-אביב.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>