פרס ישראל לפרופ' אורי שקד בתחום חקר ההנדסה

פרופ' אורי שקד הוא מבכירי המדענים בעולם בתחום הבקרה התיאורטית

26 ינואר 2017
פרס ישראל לפרופ' אורי שקד בתחום חקר ההנדסה

שר החינוך נפתלי בנט הודיע על זכייתו של חתן פרס ישראל בתחום חקר ההנדסה - פרופ' אורי שקד מהפקולטה להנדסה ע"ש איבי ואלדר פליישמן. השר בנט אישר את המלצת ועדת הפרס בראשותו של  פרופ' זאב תדמור, ולצידו חברי הוועדה פרופ' יעל אידן ופרופ' אהוד הימן. השר בנט בירך את פרופ' שקד על הישגיו המרשימים.

 

בנימוקי ועדת הפרס צוין כי פרופ' אורי שקד הוא מבכירי המדענים בעולם בתחום הבקרה התיאורטית. עבודתו פורצת הדרך הניחה את התשתית לבקרה מודרנית אופטימלית בתנאי אי ודאות, שהשלכותיה רבות, החל מבקרת כלי טיס ועד ליציבות מערכות מבוזרות לניהול אנרגיה. השיטות שפרופ' שקד פיתח נמצאות כיום בשימוש נרחב בכל מגוון התעשיות, כולל בתעשייה הביטחונית הישראלית. לפרופ' שקד תרומה משמעותית גם בהרחבת החינוך המדעי-טכנולוגי בארץ, והוא היה ממובילי המהלך להקמת המכללות האקדמיות להנדסה, שתרמו להנגשת החינוך האקדמי לאוכלוסיות רבות.

 

פרופ' שקד היה ראש המחלקה להנדסת חשמל-מערכות באוניברסיטת תל אביב בין השנים 1985 ל-1989, והיה דקאן הפקולטה במשך שתי כהונות, בין השנים 1993 ל-1998. הוא הקים ב-1985 את תכנית ההכשרה באוניברסיטת תל אביב לתואר ראשון של הנדסאי אלקטרוניקה מצטיינים, והיה ראש התכנית הראשון.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>