שבוע הספר 2019 בהוצאה לאור של אוניברסיטת תל אביב

לרגל שבוע הספר מעניקה ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל אביב הטבה של 25%-50% מהמחיר הקטלוגי על כל ספרי ההוצאה שבאתר, עד סוף חודש יוני 2019.

 

הזמנות ספרים

 

ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל אביב נעה בין קלאסיקה למחקר העדכני ביותר. בנוסף לטקסטים קאנונים כגון שירת תור הזהב, הקוראן בתרגום חדש, אנתולוגיה של שירה סופית, "הרמן ודורותיאה" של גתה ועוד, מפרסמת ההוצאה לאור ספרי עיון ומחקרים חדשים וחדשניים בכל תחומי הידע, בהם פילוסופיה, אמנות, היסטוריה ודתות העולם. לאחרונה ראו אור הספרים הבאים:

 

 

מערת האוצרות

מבחר מתוך האוצר הבלום של הספרות הארמית-נוצרית ("סורית"). מדרשים וסיפורי קדושים, פירושי מקרא ופיוטים מאת שכניהם הנוצרים של מחברי התלמוד הבבלי. המבחר הזה, מתורגם על ידי טובי המומחים, יפתיע, ישכיל ויענג את כל קוראיו.

 

 

 

 

 

 

 

בוגדים למען המולדת

הספר מגולל את סיפורם של הקצינים המורדים ביפן:  התנקשויות בפינות אפלות של טוקיו, מרד שזכה להנצחה בסרט ההוליוודי "הסמוראי האחרון", פלישה לא חוקית לטיוואן, מזימה של שגריר יפן בקוריאה להתנקש בחיי המלכה המקומית, ותוכנית להתנקש בשרי הממשלה היפנית באמצעות מטוסים, מקלעים וגז רעיל. הנאמנות של מפקדי הצבא היפני הייתה, מתברר, בערבון מוגבל ביותר. לבסוף, באמצעות ניתוח עלילותיו של ארגון הטרור שנודע כ"אגודת פרחי הדובדבן" עוקב הספר אחרי הידרדרותה של יפן למיליטריזם משיחי ולמלחמת התאבדות מול ארצות הברית והמערב. ד"ר דני אורבך הוא מרצה בכיר בחוגים להיסטוריה וללימודי אסיה באוניברסיטה העברית.

 

 

 

 

מלחמות השם
האם ראוי ליהודי מאמין להסתפק רק בכתבי הקודש ובתורה שבעל-פה או שהוא יכול וצריך להסתמך גם על תורות מדעיות ובהן תורותיהם של חכמי הגויים? שאלות אלו עמדו במוקד הגותו ר' לוי בן גרשום (רלב"ג, 1344-1288), מחשובי ההוגים של היהודיים בימי הביניים והמדען היהודי החשוב ביותר בימי הביניים. רלב"ג טען בתוקף כי מותר וראוי לבן־תורה לעשות שימוש הן בכתבים מדעיים הן בהתבוננות. הוא סבר כי בלי הבנה של העולם ובלי שימוש בכל כליה של התבונה, יתקשה אדם להגיע לתכליתו האמתית, הישארות נפשו אחרי מות גופו.

 

 

 

 

 

התאנים הטובות

בשנת 598 לפסה"נ הגלה נבוכדנאצר בבלה את המלך יהויכין ועמו אלפי תושבים מירושלים ומיהודה. הנביא ירמיהו דימה גלות זו, המכונה 'גלות יהויכין', ל"תאנים טובות". לראשונה בתולדות ישראל נוצר מרכז יהודי בגולה לצד ירושלים ומקדשה. "התאנים הטובות" עוסק בגלות יהויכין, והוא המחקר המקיף היחידי הקיים על נושא זה.

יאיר הופמן, הוא פרופסור אמריטוס למקרא באוניברסיטת תל אביב. מספריו: הנבואות על הגויים במקרא (1977), יציאת מצרים באמונת המקרא ( 1983), שלימות פגומה, ספר איוב ורקעו (1995), סוגיות בביקורת המקרא (1997), פירוש מדעי לספר ירמיה (2000), פירוש מדעי לספר מיכה (2017).

 

 

 

לכל ספרי ההוצאה > 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>