• ראשי
 • שבוע הספר 2018 בהוצאה לאור של אוניברסיטת תל אביב

  לרגל שבוע הספר מעניקה ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל אביב הטבה של 30%-50% מהמחיר הקטלוגי על כל ספרי ההוצאה שבאתר, עד סוף חודש יוני 2018.

   

  הזמנות ספרים

   

  ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל אביב נעה בין קלאסיקה למחקר העדכני ביותר. בנוסף לטקסטים קאנונים כגון שירת תור הזהב, הקוראן בתרגום חדש, אנתולוגיה של שירה סופית, "הרמן ודורותיאה" של גתה ועוד, מפרסמת ההוצאה לאור ספרי עיון ומחקרים חדשים וחדשניים בכל תחומי הידע, בהם פילוסופיה, אמנות, היסטוריה ודתות העולם. לאחרונה ראו אור הספרים הבאים:

   

       

  דברי הבודהה

  איך משתחררים מהסבל המנטלי שכרוך בקיום האנושי בעולם נטול וודאות? מה לימד הבודהה ומדוע הייתה לדבריו השפעה עמוקה כל כך על מיליארדי אנשים בעולם כולו?

  תרגום ראשון מן המקור בשפת הפאלי לעברית של מבחר מתוך דרשותיו של הבודהה, כפי שהשתמרו במסורת הבודהיסטית של דרום מזרח אסיה. הדרשות מציגות את עיקרי ההגות, הפסיכולוגיה והתרגול הבודהיסטי.

   

   

     

  הסופים

  בספרות הסופית משתקף עולמם הפנימי של המורים הסופים ותלמידיהם באמצעות אמירותיהם, שיריהם, דרכי ההוראה ואורחות החיים שהנחילו, חזיונותיהם, מעשיהם המופלאים והתנסויותיהם המיסטיות. 

  לראשונה בעברית - אנתולוגיה המציגה מבחר מתוך מסורת ספרותית עשירה וארוכת שנים של טקסטים סופיים. 

   

     

  נשים במקרא

  המקרא מלא בדמויות נשים. חלקן מופיעות בשמן וחלקן נותרות עלומות שם.

  מה ניתן ללמוד מן הדרך שבה מתאר המקרא נשים - ממלכות ונביאות, דרך נשים נטולות מעמד מיוחד, ועד נשים שמצאו עצמן בשולי החברה - על תפיסות העולם של מחבריו ועורכיו? מה כתוב בשורות ומה אפשר לקרוא ביניהן?

  בספרה בוחנת עתליה ברנר-עידן את תיאורי הנשים במקרא ובברית החדשה. היא מנתחת את יחס המחברים לגיבורותיהם מנקודת מבט פמיניסטית, תוך שימוש בכלי ניתוח היסטוריים, ספרותיים וסוציולוגיים.

   

     

  ס. יזהר - סיפור חיים

  בעזרת יומנים, מכתבים, עדויות בני משפחה וחברים, וכמובן בעזרת ספריו וסיפוריו, משחזר הכרך הראשון במונוגרפיה החדשה מאת ניצה בן-ארי את העולם שבו עוצבה דמותו רבת המתחים של ס. יזהר, אשר אינו רק אחד מחשובי הסופרים בישראל, אלא גם אחת מן הדמויות האיקוניות שלה: צבר, מפקד ב"הגנה", קצין במלחמת השחרור, חבר כנסת, מורה ומרצה, סופר עטור פרסים שכתביו ודעותיו גרמו אי-נחת בימין וגם בשמאל.

   

   

  לכל ספרי ההוצאה > 

   

   

  אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
  UI/UX Basch_Interactive