ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב ע"ש חיים רובין

הידע האקדמי יוצא לאור במגוון כותרים מרתקים של מחקר, מסה והגות

הוצאה לאור ע"ש חיים רובין

"לחבר את מה שנפרם בתרבות הישראלית, לגשר על פערים, לפתוח ולהיפתח", פרופ' אביעד קליינברג, ראש ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב.

 

כיצד היו נראים החברה והדיון התרבותי בישראל לולא יכולנו לקרוא את שירת תור הזהב של  שלום שבזי ויהודה אלחריזי, את חכמתו של אבן סינא, את "פאוסט" של גתה, את "מורה נבוכים" לרמב"ם ועוד רבים מהטקסטים המכוננים של תרבות העולם בכלל והתרבות העברית בפרט?

 

כותרים אלו ורבים נוספים יצאו לאור במסגרת ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב ע"ש חיים רובין. זהו ביטוי לרצונה של אוניברסיטת תל-אביב להנגיש נכסי צאן ברזל בספרות ובתרבות יחד עם  המחקרים הטובים  ביותר של חוקרי האוניברסיטה - בלשון נהירה וללא הנחת ידע מוקדם. כך, מבקשת האוניברסיטה לקיים ולהחיות את הדיון התרבותי והחברתי,  באמצעות יצירת מקום מפגש בין האקדמיה לקהל קוראים שוחר דעת ומתוך סולידריות חברתית.

 

מפגש בין אקדמיה לחברה

"מטרת ההוצאה לאור היא לעודד את איש הרוח לדבר לקבוצה עבורה הדיון מאתגר במקום לקבוצה קטנה של משוכנעים בקהיליה האקדמית. אני מאמין כי לאקדמיה יש תפקיד חברתי - ליצור טקסטים ורעיונות היכולים להעשיר את החברה ולאתגר אותה", לדברי פרופ' אביעד קליינברג.

 

ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב נעה לפיכך בין הקלאסיקה למחקר העדכני ביותר. בנוסף לטקסטים קאנונים כגון שירת תור הזהב, הקוראן בתרגום חדש, אנתולוגיה של שירה סופית, "הרמן ודורותיאה" של גתה ועוד, מפרסמת ההוצאה לאור ספרי עיון ומחקרים חדשים וחדשניים בכל תחומי הידע, בהם פילוסופיה, אמנות, היסטוריה ודתות העולם.  

 

לאתר ההוצאה לאור >>

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>