קול קורא למשרה תקנית בחוג ללימודי עבודה – בית הספר לחברה ומדיניות

התפקיד: 
קול קורא למשרה תקנית בחוג ללימודי עבודה
תיאור התפקיד: 

קול קורא

למשרה תקנית בחוג ללימודי עבודה – בית הספר לחברה  ומדיניות

הפקולטה למדעי החברה

אוניברסיטת תל-אביב

 

יוני 2021

 

בית הספר לחברה ומדיניות בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל-אביב מזמין להציג מועמדות למשרת חבר/ת סגל אקדמי בכיר. יתקבלו פניות ממועמדות.ים בתחומי ידע הקשורים ללימודי עבודה. עדיפות תינתן לחוקרות.ים בתחומים של (א) היסטוריה חברתית בתחומי היסטוריה של עובדים, איגודים מקצועיים, ארגוני עבודה ועסקים והיסטוריה חברתית של ישראל. (ב) משאבי אנוש והתנהגות ארגונית. עם זאת יבחנו הפניות גם של מועמדים מתחומי ידע אחרים המשיקים ללימודי עבודה.

 

למועמדות.ים יהיה תואר דוקטורט (Ph.D או מקביל) מאוניברסיטה מחקרית מוכרת המעיד על סיום לימודי התואר השלישי לכל המאוחר בקיץ 2022, ניסיון מחקרי ופרסומים בכתבי עת אקדמיים. השתלמות בתר-דוקטורט תהווה יתרון.

 

המשרה תחייב הוראה בהיקף המלא של קורסים בתואר הראשון והשני, הנחיית תלמידי מחקר וקידום מחקר איכותי על בסיס תקציב מקרנות מחקר תחרותיות. 

מועמדות.ים מתבקשים לשלוח קורות חיים, תיאור תוכנית המחקר בהווה ובעתיד, פירוט תחומי הוראה, פרסומים אקדמיים, חוות דעת על איכות הוראה (אם ישנם), ושמות של 3-4 ממליצים (לא נדרש להציג מכתבי המלצה בשלב הפניה). את המועמדות יש להעביר לפרופ' אדריאנה קמפ, ראשת ביה"ס לחברה ומדיניות בכתובת המייל :

laborjobs@tauex.tau.ac.il

 

 

מועד ההגשה הסופי הוא 3.10.2021.

 

בית הספר לחברה ומדיניות בפקולטה למדעי החברה מורכב מארבעה חוגים – סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תקשורת, מדיניות ציבורית ולימודי עבודה. בית הספר מעודד מחקר בינתחומי, ומאפשר קשרים מחקריים עם חוגים אחרים ומרכזי מחקר ברחבי הקמפוס. לבית הספר סגל אקדמי עם ניראות מחקרית גבוהה בישראל ובחו"ל.

 

בית הספר מקדם מדיניות של שוויון הזדמנויות וגיוון תעסוקתי בהליכי גיוס המועמדים. 

                                                                                                                                                                                                                          ‏

 

היקף משרה: 
100%
מעמד משרה: 
מועד אחרון להגשת מועמדות: 
ראשון, 03 אוקטובר 2021
*במסגרת מדיניות האוניברסיטה לעידוד גיוון תעסוקתי, ניתנת עדיפות למועמדים העונים על דרישות התפקיד ומשתייכים לאוכלוסיות אלו: חברה ערבית, חרדים, יוצאי העדה האתיופית ומועמדים עם מוגבלות. في إطار سياسة الجامعة لتشجيع التنوّع التوظيفيّ، تُعطى أولويّة للمرشّحين الذين يستوفون متطلّبات الوظيفة وينتمون إلى إحدى المجموعات التالية: المجتمع العربيّ، الحريديم، أبناء الطائفة الأثيوبيّة والمرشّحين أصحاب الإعاقات.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>