טניה פדורובה

טניה פדורובה

מצפה כוכבות: הדוקטורנטיות של אוניברסיטת תל-אביב

טניה פדורובה

1987

רמת גן

המאבק במחלת האלצהיימר בעזרת גירוי חשמלי מוחי

בין העיר לכפר. אמי נולדה וגרה כל חייה במוסקבה, ומשפחת אבי היא במקור מכפר במרכז אוקראינה. בילדותי גרתי בעיר הגדולה, המגוונת והדינמית, אבל גם נהניתי מחופשות קיץ בסביבה חקלאית שבה הכרתי מקרוב את הטבע והאנשים התלויים בו באופן שונה ממני. ההבדלים הניכרים בין המקומות עוררו בי סקרנות להבין כיצד מושפע האדם מסביבתו. הזדמנות לחוות השפעה כזו מקרוב ניתנה לי כשעליתי לארץ לפני כארבע שנים.בילדותי גדלתי בעיר הגדולה מוסקבה וביליתי את חופשותיי בכפר. ההבדלים בין המקומות עוררו בי סקרנות להבין כיצד מושפע האדם מסביבתו

דיבור פנימי. מחלת האלצהיימר היא הגורם השכיח ביותר לדמנציה (שיטיון) במבוגרים. המחקר שלי בוחן האם התערבות מלאכותית בפעילות המוח, באמצעות גירוי חשמלי, יכולה להשפיע על מהלך המחלה. אני מנסה להבין האם אנו יכולים לתקשר עם המוח ב"שפה פנימית" גם מבלי שמתקיימת תקשורת תפישתית; כיצד ניתן להתערב בפעילות המוח כדי לשפר מצבים של פגיעה קוגניטיבית ואיזה סוג מידע יכול לעבור אל המוח - וממנו - בדרך מלאכותית.

 

לא רק קריירה. המחקר על עקרונות התודעה והקוגניציה הוא מרגש ומעניין ביותר. אני רואה בו לא רק הזדמנות לקריירה אלא גם משהו שאני אוהבת לעשות. בחיי אני משלבת תרגול יוגה, טיפוס על הרים וציור. אחרי הכל, זה צריך להיות כיף!

אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive