סטפני ליבזון

סטפני ליבזון

דוקטורנטיות מעוררות השראה - יום האישה 2016

סטפני ליבזון

השפעת הטיפול בקנאביס רפואי על ילדים עם שיתוק מוחין

רפואה

 

הרימה את הכפפה. היה לי ברור שאני רוצה לעסוק בתחום שכולל עבודה עם אנשים, והפיזיותרפיה התלבשה עלי כמו כפפה. הבחירה שלי לעבוד עם ילדים עם מוגבלות היא כל מה שמטפל יכול לבקש - היכולת להשפיע וליצור שינוי בטווח מיידי. הקשר עם אדם שזקוק לעזרה והרצון שלך לטפל בו, יוצרים אפקט מיטבי. את פוגשת את הילד פעם בשבוע, ופתאום, ילד שלא יכול היה לקפוץ או לעמוד על רגל אחת מצליח לעשות זאת - והוא פשוט מאושר.

בעבודה עם ילדים עם מוגבלות היה רגע שבו אמרתי לעצמי שאני במקום הנכון. לשמחתי אני מצליחה להגיד את זה כמעט בכל יום

גלגלי עזר. אני ממקימי, יחד עם הפיזיותרפיסטים נילי ויסרברג ומיכאל נודלמן, וכיום המנכ"לית, של "גו בייבי גו ישראל", עמותה המתאימה מכוניות ממונעות לילדים עם קשיים מוטוריים. הרעיון נולד כשאמו של ילד בן שלוש, שלא הלך מעולם, סיפרה שניסתה להושיב אותו על בימבה ללא הצלחה. סברנו שכדאי להשתמש במכונית ממונעת, ואז חשבתי שנוכל לעשות זאת בעצמנו. הילד הראשון שקיבל מכונית היה בן שמונה שנסע באופן עצמאי לראשונה בחייו. האושר בפניו, השמחה וקולות ההנאה שלו, גרמו לנו להמשיך. ב-10 חודשי פעילות מסרנו כבר 55 מכוניות.

 

ריפוי בעיסוק. אני שואפת להמשיך להיות עסוקה בעשייה שחשובה לי ביחד עם אנשים שיקרים לליבי. לשמחתי אני יכולה להעיד שהיום-יום שלי אינו רחוק ממה שאני מאחלת לעצמי בעתיד.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>