היידי פרייס

היידי פרייס

דוקטורנטיות מעוררות השראה - יום האישה 2016

היידי פרייס

היבטים פסיכוסוציאליים של בריאות נשים

בית הספר לעבודה סוציאלית

 

מה לצפות כשאת מצפה. כיצד נשים תופשות את הלידה, האם הן מאמינות שלידה זה דבר טבעי ובטוח או עניין רפואי שדורש השגחה - במחקר הדוקטורט אני בודקת גורמים אישיותיים וחברתיים, על מנת לזהות כבר במהלך ההריון מה יכול לנבא את החוויה של האישה היולדת: ציפיות, אישיות, אופטימיות או חרדה. המחקר יסייע ליצור מודל תיאורטי כדי להבין לעומק את חוויית הלידה. כך נוכל לשפר את שירותי הבריאות והמיילדות ולעזור לנשים להגיע לחוויית לידה טובה יותר.

יש לי רצון להיות שייכת לקהילה ולהרגיש, בתוך החברה האורבנית שלנו, חיבור לאנשים שדומים לי מבחינה ערכית

יהדות בעיני. אני יו"ר שותפה של קהילת קודש וחול, הקהילה הרפורמית בחולון. יוזמת, מובילה ומייצגת את הקהילה בפעילויות הקשורות בהתחדשות יהודית, צדקה, חינוך וקשר עם יהדות התפוצות. יש לי רצון גדול שהיהדות תהיה נוכחת בצורה משמעותית בחיים שלי, אבל לא באופן דתי. להיות שייכת לקהילה ולהרגיש, בתוך החברה האורבנית שלנו, חיבור לאנשים שדומים לי מבחינה ערכית.

 

בראי הדורות. אמי היא ד"ר לפסיכולוגיה שכל חייה מסייעת לאנשים שלא שפר עליהם מזלם; סבתי מצד אמי היתה יושבת הראש של התנועה ליהדות קונסרבטיבית בארצות הברית, ובין הנשים שהובילו לשוויון מגדרי ביהדות הקונסרבטיבית; סבתי מצד אבי היתה אם חד-הורית בשנות ה-50, אישה חזקה ואופטימית. הנשים האלה הן עבורי מודל לחיקוי. כבר מצעירותי ידעתי שברצוני להיות אמא, אקדמאית ופעילה חברתית. האתגר הוא לאזן בין הרצון לתת לילדי חוויית ילדות משמעותית מבחינה חינוכית וערכית, לבין השאיפה להתקדם במחקר ובאקדמיה.  

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>