ד"ר נחמה ורבין

"כל הסטודנטים שלי מדהימים, סקרניים, מלאי חיים והתלהבות ללמוד"

ד"ר נחמה ורבין היא חוקרת ומרצה בתחום פילוסופיה ולימודי דת, בפקולטה למדעי הרוח ע"ש לסטר וסאלי אנטין.

 

 

"פילוסופיה של הדת ותיאולוגיה תמיד רתקו אותי, מאז שהייתי ילדה קטנה ועדיין לא ידעתי איך זה נקרא", מספרת נחמה שלימודיה לקחו אותה מטורונטו לירושלים, מבאר שבע לקיימברידג' ועכשיו לתל-אביב. נחמה מספרת שהיא נהנית מהאווירה האינטלקטואלית התוססת בקמפוס של תל-אביב ומהסטודנטים שלה, "כל הסטודנטים שלי מדהימים, סקרניים, מלאי חיים והתלהבות ללמוד. אני גם לומדת המון מהם ומנסה לעזור להם להרגיש בטוחים בעצמם".

 

 

נחמה עוזרת עכשיו בייסוד תכנית מאסטר בינתחומית ללימודי דתות מודרניות. היא מקווה שהתכנית תעזור לה לגייס משאבים לפרויקט גדול יותר - מרכז לדיאלוג בין דתות שימשוך תלמידים ממגוון דתות "ללמוד יחד בדרך שעשויה להפתיע את כולנו - יהודים, נוצרים ואחרים". מטרת המרכז תהיה אקדמית ולא דתית, ו"זה יסייע להבנה טובה יותר של נקודות הדמיון והשוני בין הדתות", כך היא מקווה.

 

באמצעות המחקר שלה, נחמה מקווה לתקוף סוגיות של אמון, ספק, אהבה ורשע, ולהתגבר על מכשולים על ידי "אומץ להתנתק מהאמיתות שמכתיבה לנו מערכת האמונות הפנימיות שלנו, ולהעז לראות דברים אחרת".

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive