ד"ר משה פרנס

"שאיפתי המדעית היא לפענח מנגנוני קידוד במוח ולזהות השפעות של גנים המעורבים במחלות נוירו-דגנרטיביות"

ד"ר משה פרנס הגיע לאוניברסיטת תל-אביב היישר מאנגליה. "שימשתי כפוסט-דוקטורנט במרכז למעגלי נוירונים והתנהגות (Centre for Neural Circuits and Behaviour) באוניברסיטת אוקספורד".

 

משה זכה במלגות הצטיינות, היה עמית הרקטור באוניברסיטה העברית בירושלים ואף הוכר כעמית לטווח ארוך בארגון האירופאי לביולוגיה מולקולרית. כמו כן, הוא שימש כעמית לשלב הפוסט-דוקטורט במרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח.

 

משה הגיש בארה"ב בקשה לפטנט על קרבקרול (Carvacrol) - פיתוח חדשני שנועד להגן על תאי העצב במוח.

 

בעבודתו המדעית נעזר משה בזבוב הפירות (דרוזופילה) כדי לחקור שתי סוגיות עיקריות: מערכת הריח של הזבוב כמפתח להבנת עקרונות של קידוד מידע במוח, ושימוש בזבוב כחיית מודל לחקר הגנים המעורבים במחלות נוירו-דגנרטיביות. מחקריו - רב-תחומיים במהותם - מתפרסים מהרמה המולקולרית ועד לרמת ההתנהגות של בעל החיים, וכוללים כלים והיבטים ממגוון רחב של תחומים: ביולוגיה מולקולרית וגנטיקה, אלקטרופיזיולוגיה ומודלים מתמטיים, וכן הדמיה ומניפולציות של רשתות נוירונים בבעלי חיים אחרים.

 

"שאיפתי המדעית היא לפענח מנגנוני קידוד במוח ולזהות השפעות של גנים המעורבים במחלות נוירו-דגנרטיביות", הוא אומר.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive