פרופ' יעקב שויער

"אוניברסיטת תל-אביב הוא המקום הטוב ביותר עבורי לעבוד בו בישראל"

ד"ר קובי שויער הוא חוקר ומרצה לננו-אופטיקה בפקולטה להנדסה ע"ש איבי ואלדר פליישמן. קובי חוקר את טבעו ואת התפשטותו של האור.  

 

"האתגר הוא לתחום אור - תהליך מאוד קשה - כך שנוכל לדחוס מספר רב ככל הניתן של פונקציונאליות לתוך המרחב הקטן ביותר האפשרי", מסביר ד"ר שויער, "לייזר בגודל מולקולארי עשוי להיות בעל אפליקציות אינסופיות כגון: לייזרים זעירים על גבי שבב מחשב שיעלו בצורה משמעותית את מהירות התקשורת; שתילת ננו-גירוסקופ על גבי כפפת יד שתשלוט ברובוט תאפשר ביצוע ניתוחים מרחוק; שתילת מצלמה בתוך גלולה עשויה להחליף בדיקות רפואיות פולשניות; ביו-חיישנים עשויים להיות שימושיים באפליקציות אבטחה ואיתור זיהומים; ננו-לייזרים עשויים לסייע בהשמדת תאים סרטניים. ברגע שאשלוט בתיחום האור, אחרים יוכלו לעשות עם זה מה שהם רוצים".

 

צירוף מקרים הוא שהביא את קובי לאוניברסיטת תל-אביב. בחופשה מאוניברסיטת CalTech בארץ, במהלכה ביקש לבדוק אפשרויות תעסוקה באוניברסיטאות ישראליות, הויזה האמריקאית שלו עוכבה. אוניברסיטת תל-אביב אימצה אותו לחיקה ונתנה לו מקום עבודה זמני. "אז הבנתי שאוניברסיטת תל-אביב הוא המקום הטוב ביותר עבורי לעבוד בו בישראל, עם אנשים כיפיים שהם הטופ בתחום שלהם".

אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive