פרופ' נתן צבי שקד

סגל אקדמי בכיר במחלקה להנדסה ביו-רפואית
מחלקה להנדסה ביו-רפואית סגל אקדמי בכיר
פרופ' נתן צבי שקד
טלפון פנימי: 03-6407100
פקס: 03-6407100
משרד: רב תחומי, 410

קורות חיים

פרופ' נתן שקד הוא פרופסור מן המנין במחלקה להנדסה ביורפואית באוניברסיטת תל אביב. בין יולי 2015-יולי 2019 הוא היה פרופסור חבר, ובין אפריל 2011-יולי 2015 הוא היה מרצה בכיר במחלקה זו. לפני כן, הוא היה פרופסור-משנה מבקר במחלקה להנדסה ביורפואית שבאוניברסיטת דיוק שבקרולינה הצפונית בארה"ב, שם גם עשה את מחקר פוסט הדוקטורט שלו בתמיכת מלגת ביכורה של הקרן הלאומית למדע של ישראל.

תחומי מחקר

פרופ' שקד מוביל קבוצת מחקר ניסיונאית רב-תחומית גדולה, הכוללת כ-15 פוסט-דוקטורנטים ותלמידים לתארים מתקדמים, העוסקת במיקרוסקופיה, ננוסקופיה ואינטרפרומטריה אופטית ביורפואית. מחקרו כולל פיתוח שיטות אינטרפרומטריות אופטיות לגילוי וניטור מחלות ברמה התאית, כולל סרטן ובעיות פוריות, דימות וטיפול ברמה התאית בעזרת ננו-חלקיקים פלסמוניים, ודימות תאי תלת-ממדי בעזרת הולוגרפיה וטומוגרופיה אופטיות. 

הישגים ומאמרים

פרופ' שקד הוא מחבר של מעל 80 מאמרים אקדמיים בעיתונים מדעיים מובילים, מעל 150 מאמרי כנסים, מספר פטנטים, ועורך של ספר מדעי בתחום מיקרוסקופיית הפאזה הכמותית לשימושים ביורפואיים. הוא ראש הכנס השנתי לדימות וחישה ביורפואיים חסרי סימון (SPIE LBIS) שמתקיים כל שנה בסן פרנציסקו, ועמית בקהילה האופטית של אמריקה (OSA Fellow) ועמית בקהילת האופטיקה והפוטוניקה העולמית (SPIE Fellow).

 

מאמרים אקדמיים (קישורים):
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>