ד"ר נועם מזרחי

סגל אקדמי בכיר בחוג למקרא
חוג למקרא סגל אקדמי בכיר
ד"ר נועם מזרחי
טלפון פנימי: 03-6407208
פקס: 03-6407367

מידע כללי

פרופ' נועם מזרחי עשה את לימודיו האקדמיים באוניברסיטה העברית בירושלים, ואת כל תאריו קיבל בהצטיינות (ב"א בשנת 2000, מ"א בשנת 2002). את הדוקטורט שלו השלים בשנת 2008 בהדרכת פרופ' אבי הורביץ, מן החוגים למקרא וללשון עברית. הוא היה עמית פוסט-דוקטורט באוניברסיטאות הרווארד (ארה"ב) וגטינגן (גרמניה). עם שובו ארצה בשנת 2012 זכה במלגת אלון של המועצה להשכלה גבוהה והתמנה לחבר סגל בחוג ללימודי התרבות העברית ואחר כך בחוג למקרא באוניברסיטת תל אביב. 

פרופ' מזרחי זכה במלגות, פרסים ומענקי מחקר רבים ויוקרתיים בארץ ובחו"ל. בין השאר זכה במלגת רוטנשטרייך מטעם ות"ת בלימודי הדוקטורט, היה עמית רוטשילד בפוסט-דוקטורט, וזכה למענקי מחקר מטעם קרן הזיכרון לתרבות יהודית, הקרן הלאומית למדע, שירות החילופין האקדמי הגרמני ועוד. הוא גם זכה להכרה ולהוקרה על כישורי ההוראה שלו, ואף נבחר לרשימת מצטייני הרקטור בשנת 2015. 

קורות חיים

ד"ר נועם מזרחי עשה את לימודיו האקדמיים באוניברסיטה העברית בירושלים, ואת כל תאריו קיבל בהצטיינות (ב"א בשנת 2000, מ"א בשנת 2002). את הדוקטורט שלו השלים בשנת 2008 בהדרכת פרופ' אבי הורביץ, מן החוגים למקרא וללשון עברית. הוא היה עמית פוסט-דוקטורט באוניברסיטאות הרווארד (ארה"ב) וגטינגן (גרמניה). עם שובו ארצה בשנת 2012 זכה במלגת אלון של המועצה להשכלה גבוהה והתמנה לחבר סגל בחוג ללימודי התרבות העברית ואחר כך בחוג למקרא באוניברסיטת תל אביב. 

ד"ר מזרחי זכה במלגות, פרסים ומענקי מחקר רבים ויוקרתיים בארץ ובחו"ל. בין השאר זכה במלגת רוטנשטרייך מטעם ות"ת בלימודי הדוקטורט, היה עמית רוטשילד בפוסט-דוקטורט, וזכה למענקי מחקר מטעם קרן הזיכרון לתרבות יהודית, הקרן הלאומית למדע, שירות החילופין האקדמי הגרמני ועוד. הוא גם זכה להכרה ולהוקרה על כישורי ההוראה שלו, ואף נבחר לרשימת מצטייני הרקטור בשנת 2015. 

תחומי מחקר

ד"ר מזרחי מתמחה במחקר פילולוגי של הספרות העברית הקדומה, בתשומת לב מיוחדת להיבטי הנוסח והלשון של ספרי המקרא על תרגומיהם העתיקים ושל מגילות מדבר יהודה. בין מפעליו המחקריים יש לציין במיוחד את הכנתה של מהדורה חדשה של 'שירי עולת השבת', אסופת תפילות לשבת שעותקים מקוטעים שלה נתגלו בין המגילות מקומראן וממצדה והיא מייצגת את אחד מגופי השירה המיוחדים והמאתגרים ביותר שנוצרו בעברית בעת העתיקה. 

פרסומים

ד"ר מזרחי פרסם עשרות מאמרים בנושאים הקשורים ללשון המקרא והמגילות ולביקורת נוסח המקרא ודן בהשלכותיהם על הבנת התהוותם ופירושם של מקראות. כמו כן פרסם מחקרים חלוציים בתחום לשונה של ספרות ההיכלות. ניתן למצוא ואף לקרוא את מאמריו בדף הבית שלו באתר https://telaviv.academia.edu/NoamMizrahi (למעט פרסומים שהמו"לים אסרו במפורש להעמידם לרשות הציבור).

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>