נועה קברטץ אברהם

סגל אקדמי זוטר במנהלת הפקולטה למשפטים
מנהלת הפקולטה למשפטים סגל אקדמי זוטר
נועה קברטץ אברהם

מידע כללי

נועה היא תלמידת מחקר לתואר שלישי במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים. עבודת המחקר שלה: "ממדינת הרווחה למדינה הרגולטורית: מאבקים על כוח וסמכות בהליך החקיקה של הכנסת", בוחנת את האופנים בהם חברי הכנסת פועלים על מנת להשפיע על תוכן חקיקה ממשלתית המובאת לדיון בפניהם. העבודה נכתבת בהנחייתן של פרופ' נטע זיו וד"ר תמר קריכלי-כץ.

נועה בעלת תואר ראשון ושני במשפטים (שניהם בהצטיינות), וכן תואר ראשון בממשל (גם הוא בהצטיינות), מהמרכז הבינתחומי, הרצליה. עבודת התיזה שלה עסקה במאפייני ההחלטה על שימור מבנים היסטוריים ובקופליקטים העולים מההסדר הקיים בחוק התכנון והבניה.

במקביל ללימודי הדוקטורט, מנחה נועה את פרקטיקום החקיקה בבית-הספר למשפטים במכללת ספיר. כמו כן, היא משמשת כמנהלת פורום הצעירים של האגודה הישראלית לחקיקה.

נועה שימשה כעוזרת מחקר והוראה בתחומים שונים, ובהם דיני קניין, דיני עבודה,  סוציולוגיה של המשפט, תורת המשפט וכן חקיקה ורגולציה. במהלך לימודיה לתואר ראשון כיהנה נועה כחברת מערכת כתב העת "משפט ועסקים" וכן הייתה חברה בקליניקה לליווי ילדים שהיו קורבנות למעשי עבירה. עם סיום לימודיה לתואר ראשון, התמחתה נועה בלשכה המשפטית של הכנסת, תחת פיקוחה של היועצת המשפטית לוועדת הכלכלה והתקשורת.

בשנת 2018 נועה זכתה במלגת קולטון לדוקטורנטים מצטיינים.

 

פרסומים

נועה קברטץ-אברהם, "סיפורו ההיסטורי של תקנון הכנסת: גורמים מעצבים והשלכות משטריות" 9 חוקים יב (2019).

Scholarships

- Zvi Meitar Scholarship for Advanced Legal Studies

- Colton Scholarship for Outstanding Doctoral Students

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>