ניר בר

מנהלת הפקולטה למשפטים
מנהלת הפקולטה למשפטים
ניר בר

מידע כללי

ניר הוא תלמיד מחקר לתואר דוקטור במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. את עבודת הדוקטורט שלו, אשר כותרתה: "לקראת תאוריה אחידה בעקרונות התאגיד בשדה הלבר-תאגידי" הוא כותב בהנחייתם של פרופ' אברהם טבח ופרופ' אהוד קמר.

עבודת הדוקטורט של ניר עוסקת בחשיפת השינויים שנגרמים לעקרונות האישיות המשפטית הנפרדת והגבלת האחריות של חברה בכל השדות המשפטיים החיצוניים לשדה של דיני התאגידים. שינויים אלה מעוררים קשיים משפטיים משמעותיים ועיוותים בעקרונות התאגיד: חוקים לבר-תאגידיים וחקיקה שיפוטית משנים או מדללים את עקרונות התאגיד לצורך הגשמת תכליות פרטיקולאריות שונות ובכך נפרמת ההרמוניה החקיקתית יחד עם העקרונות התיאורטיים שעליהם קם ומתבסס התאגיד. ניר דן בעבודתו ומציע פתרונות אפשריים לקשיים אלו.

לניר תואר ראשון (LL.B.) במשפטים (2003). ניר סיים את התואר השני (LL.M) בהצטיינות  באוניברסיטת תל אביב (2016).

עד לתחילת לימודי הדוקטורט, עסק ניר כחמש-עשרה שנים כעורך-דין ובעלים של משרד עצמאי המתמחה, בין היתר, בתחומי המשפט הפרטי, האזרחי והמסחרי, שבו הוא פועל גם במסגרת לימודי הדוקטורט.

ניר מתנדב בעמותות שונות שנים רבות ובכלל זה הינו יו"ר וועדת הפניות של עמותת אנוש שעוסקת בקידום זכויות משפטיות ואישיות של מתמודדים עם מוגבלות נפשית ובני משפחותיהם; יו"ר וועדת המלגות של קרן סלטי המעניקה מלגות לסטודנטים ולסטודנטיות בהשכלה הגבוהה; וכותב ועורך את תשבצי ההיגיון במגזין הפרקליטים.

 

תחומי עניין:

משפט וכלכלה, תיאוריות כלכליות של המשפט, תיאוריה של משפט פרטי, מחקר איכותני ודיני תאגידים.

מינויים אקדמיים והוראה:

2008-2014: מרצה למשפטים באוניברסיטת חיפה בתחומים של דיני חוזים ודיני עבודה.

Academic appointments and Teaching

2008 – 2014: Lecturer in law, University of Haifa, courses in the fields of contract law and labor law.

פרסומים

  • ניר בר, יובל וייס: "משכנתא בגובה העיניים" ספר בהוצאת ברקאי (2004), מהדורה שניה עדכנית בהוצאת פרדס (2009).
  • ניר בר: "Contract Validity and the CISG - Closing the Loophole" מאמר בנושא הפרצה באמנה הבינלאומית לממכר טובין בינלאומי, המאמר פורסם בספר: "INTERNATIONAL SALE OF GOODS" שהוצא לאור על-ידי אוניברסיטת ICFAI (Institute of Chartered Financial Analysts of India University) באמצעות Amicus Books (ISBN: 978-81-314-1805-5) (2007).
  • ניר בר: "מדריך משפטי להקמה ולניהול עסק" ספר בהוצאת משרד הכלכלה (2012)
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>