פרופ' ג'פרי מ הוסדורף

סגל אקדמי קליני בפיזיותרפיה
פיזיותרפיה סגל אקדמי קליני
פרופ' ג'פרי מ הוסדורף
פקס: 03-6974911

מידע כללי

פרופסור, הפקולטה לרפואה על שם סאקלר, אוניברסיטת תל אביב  

ומנהל המעבדה להליכה ונוירודינמיקה המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי

מנהל מחקר, מרכז מצוינות לאומי של קרן הפרקינסון האמריקאי, סוראסקי

סגן עורך לעיתון:  Journal of Gerontology Medical Sciences

מרצה בבית הספר לרפואה, אוניברסיטת הרוורד 

תחומי מחקר

אנו עוסקים בחקר של מגוון נושאים הקשורים לדינאמיקה של הליכה, בקרת שיווי משקל, נפילות, ניידות והפרעות תנועה בקרב בריאים בגיל המבוגר, ובמחלות שונות כמו פרקינסון, שבץ מוחי ואלצהיימר. אנו מתמקדים בהבנת הפלוקטואציות בין צעד אחד למישנהו, בגורמים האחראים והמווסתים שינויים אלו ומה התרומה הגנטית. בנוסף אנו מתעניינים בקואורדינציה בילטרלית, באינטראקציה שבין הליכה ותפקוד קוגניטיבי (לדוגמה- השפעת מטלה נוספת על ההליכה) ובניטור ממושך של פעילות בתנאי היומיום.  נושאים אלו נחקרים דרך שלושה כיוונים עיקריים:  (1) הבנת הבסיס הפיזיולוגי והפתו-פיזיולוגי (לדוגמה תרומת שינויים בחומר הלבן בהתפתחות תתי קבוצות במחלת פרקינסון), (2) פיתוח "ביו-מרקרים" חדשים אשר יאפשרו זיהוי מוקדם של מחלה, ניבוי של הופעת מחלה ויתנו מידע כמותי על קצב התקדמות המחלה ועל הפרוגנוזה, (3) פיתוח דרכי טיפול חדשניים לשיפור הליכה ויציבות והערכת יעילותם (לדוגמה שמוש במציאות מדומה, ניסויים קליניים בטפול תרופתי וניסויים בתחום הלמידה המוטורית).

לצורך כך נעשה שימוש באמצעי מדידה שונים ומגוונים הכוללים: מדדי הליכה המתבססים על  מערכות חיישנים מתקדמות כמו מדדי אקסלרציה, מדדי לחץ ומהירות, מדדי פעילות מוחית המתבססים על אמצעי הדמיה כמו fMRI ו fNIR, ומדדים פיזיולוגיים נוספים כמו Heart Rate Variability.

לאחרונה החלה המעבדה ביישום תוכנית טיפול חדשנית להפחתת נפילות הכוללת הליכה על מסוע   treadmill )) במציאות מדומה. הרעיון המרכזי העומד מאחורי שיטה זו הינו שילוב של תרגול מוטורי עם תרגול קוגניטיבי והוא תולדה של תוצאות חיוביות ממחקרים רבים שנערכו במעבדה לאורך השנים בנושא האינטראקציה חשיבה / מוטוריקה. 

פרסומים

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=hausdorff+jm+%5Bau%5D+&sort=date

אחר

tinyurl.com/cmcmTASMC

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>