מרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב ייקרא ע"ש סילבן אדמס

באירוע ההשקה הוענקו מלגות לימודים לספורטאים האולימפיים במטרה להכשירם לקריירה חדשה מיד עם פרישתם מהחיים הספורטיביים

16 יוני 2022
מימין לשמאל: פרופ' חגי פיק, לימור מזרחי, שחר ריסמן, סילבן אדמס, פרופ' אריאל פורת, אנדי מרוז (צילום: חן גלילי)

בטקס חגיגי שהתקיים השבוע התכבדה אוניברסיטת תל אביב לקרוא למרכז הספורט ע"ש סילבן אדמס. בכך למעשה הורחב קומפלקס סילבן אדמס לספורט הפועל באוניברסיטה ויכלול מעתה את "מרכז הספורט" ואת "המכון למצוינות בספורט".

 

במסגרת התמיכה של מר סילבן אדמס ב"מרכז ספורט", המרכז יורחב וישודרג, ויכלול מכשור ומתקנים מהמתקדמים ביותר לשיפור הישגיהם של הספורטאים הישראליים ולרווחת הקהילה.

 

בנוסף, תיבנה בריכה אולימפית חדשה בהתאם לסטנדרטיים הבינלאומיים המובילים. הבריכה המקורה תשמש את הספורטאים האולימפיים במגוון רחב של ענפי שחייה ותאפשר להם להתאמן בתנאים הטובים ביותר, במטרה להגיע להישגים בתחרויות הבינלאומיות. כמו כן, הבריכה האולימפית תשמש גם לצרכי הקהילה וזאת במטרה לקדם את בריאות הציבור ולעודד את הספורט בקהילה.

 

"המכון למצוינות בספורט" הושק לפני מספר שנים ובמסגרתו הוקמה מעבדת מחקר שעוסקת במחקרים בתחום בריאות הציבור, פיזיולוגיה, תזונה ומדעי האימון.

 

קידום המצוינות בספורט במחקר ובקהילה

במסגרת האירוע הוענקו גם מלגות לימודים לספורטאים האולימפיים, השחיינית אנדי מרוז (סטודנטית לרפואה בתוכנית ניו יורק) והשחיין שחר ריסמן (סטודנט לתואר שני בתוכנית רקאנטי בפקולטה למנהל). המלגות נועדו להכשיר את הספורטאים לקריירה חדשה מיד עם פרישתם מהחיים הספורטיביים. המלגות הוענקו ע"י מנהל מכון סילבן אדמס לספורט - פרופ' חגי פיק, וספורטאית העבר לימור מזרחי, שמנהלת את פרויקט "היום שאחרי" בוועד האולימפי.

 

פרופ' אריאל פורת, נשיא אוניברסיטת תל אביב: סילבן אדמס ביסס היום את מעמדו כ"מר ספורט" של ישראל. המרכז שנחנך היום על שמו של סילבן ישמש לקידום המצוינות בספורט ולמחקר בתחום. הנהנים ממנו הם רבים: ספורטאים ישראלים מצד אחד, אך גם כל קהילת האוניברסיטה ורבים מתושבי תל אביב והסביבה. סילבן הוא אחד הפילנטרופים הנדיבים ביותר בארץ, שתרם למטרות רבות ומגוונות כאן. הוא ציוני במלוא מובן המילה, וממשיך את דרכם של הוריו המנוחים, מרסל ואנני אדמס, שגם היו ציונים ונדבנים ידועי שם.

 

מר סילבן אדמס: "לקחתי על עצמי להשקיע בתשתיות הספורט בישראל. מרכז הספורט על שם סילבן אדמס באוניברסיטת תל אביב הוא ספינת הדגל במשימה זו, והוא יאפשר טיפוח של ספורטאים ברמה עולמית אשר יביאו לכאן מדליות מהזירה הבינלאומית. הקומפלקס המורחב מציע מתקנים ברמה הגבוהה ביותר גם ל'ספורטאים לשעות הפנאי', ול'לוחמים של סופי שבוע'. הישראלים הם ווינרים. אנחנו זקוקים רק למתקנים ראויים ולאימון נכון. השילוב של מרכז הספורט והמכון למצוינות בספורט על שם סילבן אדמס באוניברסיטת תל אביב יספק את התמיכה החיונית הזאת."

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>