אוניברסיטת תל אביב דורגה במקום החמישי בדירוג היזמות העולמי ה-Startup Genome

האוניברסיטה הישראלית היחידה שדורגה בדירוג היוקרתי

31 אוקטובר 2021

אוניברסיטת תל אביב דורגה במקום החמישי העולמי בדירוג Startup Genome (אחת מפירמות הייעוץ והמחקר המובילות בעולם בתחום מדיניות יזמות וחדשנות), לשנת 2021. הדירוג היוקרתי בוחן את שילובם של בוגרי ובוגרות האוניברסיטאות המובילות בעולם בתחום היזמות וכן בהקמת חברות שעשו Scale up (כלומר החברות שהתקדמו מעבר לשלב ההזנק והערכת השווי שלהן עומדת על 50 מיליון דולר ומעלה).

 

למעלה למאלף בוגרות ובוגרים הקימו חברות פעילות

על פי הדירוג, במקומות הראשונים ניצבות האוניברסיטאות האמריקאיות המובילות: סטנפורד, MIT, ברקלי והרווארד, ומיד אחריהן מדורגת אוניברסיטת תל אביב. סוגרות את העשירייה הראשונה בעולם האוניברסיטאות: אוניברסיטת קורנל, בית הספר וורטון, אוניברסיטת פנסילבניה, ואוניברסיטת קולומביה. 

 

ראוי לציין שאוניברסיטת תל אביב היא האוניברסיטה הלא-אמריקאית היחידה שמדורגת בעשיריה הפותחת. על פי הדירוג, כ-1,300 בוגרי אוניברסיטת תל אביב הקימו במהלך העשורים האחרונים חברות פעילות במגוון רחב של תחומים וכ- 40 מתוכן מצויות בשלב ה-Scale up.

 

דירוג זה מצטרף לדירוגי Pitchbook, שמדי שנה מדרגים את אוניברסיטת תל אביב בין עשרת המוסדות המובילים במספר היזמים שגייסו כסף מקרנות הון-סיכון. גם בדירוג זה אוניברסיטת תל אביב היא האוניברסיטה הלא-אמריקאית היחידה שמדורגת בעשיריה הפותחת.

 

פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר ומנהל מערך היזמות והחדשנות באוניברסיטת תל אביב: "מדובר בהישג חשוב ומשמעותי הן לאוניברסיטת תל אביב והן למדינת ישראל. דירוג Startup Genome הוא תו תקן למצוינות יזמית ברמה הגבוהה ביותר בעולם. מדינת ישראל בכלל ואוניברסיטת תל אביב בפרט מהוות כר פורה ויצירתי במיוחד של יזמים צעירים שמקימים חברות עצמאיות ומשתלבים בתפקידי מפתח בחברות המובילות בעולם. סל הכלים המגוון שהסטודנטים שלנו מקבלים במהלך לימודיהם משמש אותם באופן מידי עם יציאתם לשוק העבודה. אנו גאים בבוגרינו ובתלמידנו על ההישג, ונמשיך לפעול על מנת לבסס את מעמדה את אוניברסיטת תל אביב בצמרת היזמות העולמית".

 

לדירוג המלא >

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>