הוענק פרס כדר למצוינות מחקרית לחוקרים בתחום המדעים ובתחום מדעי הרוח

זו השנה השנייה בה מעניקה אוניברסיטת תל אביב את פרס כדר למצוינות מחקרית עבור מחקרים פורצי דרך

07 יולי 2016
פרופ' יואב הניס מעניק את פרס כדר לפרופ' שירי ארטשטיין-אבידן
פרופ' יואב הניס מעניק את פרס כדר לפרופ' שירי ארטשטיין-אבידן
אוניברסיטת תל אביב העניקה זו השנה השנייה את פרס כדר למצוינות מחקרית עבור מחקרים פורצי דרך. הפרס נוסד על-ידי ד"ר אברהם כדר, בוגר ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר ומחנך, באמצעות מענק של הקרן לזכר רעייתו, ד"ר נעמי פראוור-כדר, שהקדישה את חייה לחינוך והייתה מומחית לספרות ילדים ביידיש.
 
הפרס מחולק לשתי קטגוריות - מדעים ומדעי הרוח - כשבכל קטגוריה מוענק פרס לחוקר צעיר ולחוקר בכיר בתחום. 
 
הזוכים בתחום המדעים:
  • פרופ' שירי ארטשטיין־אבידן, מהמחלקה למתמטיקה בפקולטה למדעים מדויקים, על מחקרה פורץ הדרך בתחום הגיאומטריה בממדים גבוהים.
  • פרופ' עדי אריה, ראש ביה"ס להנדסת חשמל, על מחקריו המשפיעים בתחום האופטיקה הלא לינארית, ננו-פוטוניקה ומיקרוסקופיית אלקטרונים.

 

הזוכים בתחום מדעי הרוח:

  • פרופ' אייל בנבניסטי, מהפקולטה למשפטים, על מחקרו רב-ההשפעה על אודות ערעור מושג הריבונות לאור התגברות התלות ההדדית הגלובלית בזמננו, וההיבטים המוסריים והמשפטיים בסוגיה זו.
  • פרופ' גל אסטרייכר־זינגר, מהפקולטה לניהול, על תרומתה לחקר ההשפעה של מדיות חברתיות, רשתות חברתיות ומעורבות משתמשים על מסחר אלקטרוני ועל המודלים העסקיים של אתרי תוכן.
 
נשיא האוניברסיטה, פרופ' יוסף קלפטר, הודה למשפחת כדר ואמר כי "הפרס מוענק על מחקרים יוצאי דופן בכל התחומים - מצידו המזרחי והמערבי של הקמפוס". הוא הדגיש את הפן החינוכי של הפרס, ואמר כי "הזוכים בפרס הם לא רק חוקרים מעולים, אלא גם נבחנים על הוראתם. קרן נעמי מאמינה בחינוך איכותי ושואפת להעצים את המקצוע. חוקרים יוצאי דופן חייבים גם להעביר את הידע שלהם לתלמידיהם ולעורר בהם השראה".
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>