אהבה באוויר

לכבוד ה-14 בפברואר, יומו של הקדוש ולנטיין, שמצוין ברחבי העולם כחג האהבה, החלטנו להקדיש פינה חמה לאחד מהזוגות המסקרנים ביותר בקמפוס

מאות סיפורי האהבה שנרקמו לאורך השנים בקמפוס הכי יפה וגדול בארץ, מעידים על כך שאוניברסיטת תל אביב היא, בין היתר, גם מקום מאוד רומנטי. אך בין כל זוגות הסטודנטים והסטודנטיות, יש זוג מסקרן במיוחד. תפסנו אותם בבריכה של מרכז הספורט, במדשאות מול הספרייה המרכזית ובכניסה לבניין גילמן. למעשה, אין מקום בקמפוס שהם לא טיילו בו, והם תמיד תמיד מסתובבים יחד. מזהים את הזוג המפורסם?

 

איך נקראים האווזים האלו? האם מדובר בזכר ובנקבה, בשני זכרים או בשתי נקבות? האם מדובר באהבה רומנטית ואולי בכלל באהבה אפלטונית? פנינו לד"ר רון אלעזרי, מנהל הגן הזואולוגי, כדי לפתור את התעלומה הרומנטית הזאת, אחת ולתמיד.

 

"יש קבוצה של אווזי נילוס (יאוריות) שחיים בירקון ומדי פעם מגיחים לערבות הדשא של הקמפוס או למרכז הכושר, אך אנחנו מקבלים טלפונים גם מהבריכה של קניון רמת אביב, כל המקומות "הנחשבים". לא מדובר בזוג אחד, הם לפעמים נוחתים בקבוצה כאן בגן הזואולוגי, והקבוצה הגדולה ביותר שהגיעה מנתה 24 פרטים," משיב ד"ר אלעזרי. "הם בדרך כלל מסתובבים בזוגות, זכר ונקבה, גם כאשר הם מגיעים בקבוצה. לזכר יש ראש גדול ו"מרובע" יותר".

 

"הם זוגות מאוד רומנטיים, ובעונת הרבייה הם נהיים אגרסיבים ותוקפים בצורה קשה את העופות שמתקרבים לקן שלהם. המקרה הכי מעניין שהיה לי איתם, קרה לפני כשלוש-ארבע שנים, כשבקעו לנקבה כמה אפרוחים בקמפוס, והיא הייתה היסטרית לחלוטין מכל האנשים שסביב. היא תקפה ועשתה המון רעש. אנשי הביטחון התקשרו לגן הזואולוגי וביקשו להעביר את משפחת האווזים אלינו, אך הם תפסו רק את האפרוחים. איש הביטחון נסע לגן על קטנוע עם קופסת הקרטון, ומעליו עפה האווזה. הוצאנו את האפרוחים בשטח הגן, והאווזה מיד נחתה ולקחה אותם לשיחים."

 

אז אמנם גילינו שלא מדובר בזוג אחד קבוע שפוקד את הקמפוס, אבל לא טעינו כשחשבנו שאכן מדובר באווזים רומנטיים במיוחד.

 

שומרים על כושר במרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב

@henco2015 מתוך האינסטגרם של

 

 

חובבי אמנות

@gilch1987 מתוך האינסטגרם של

 

 

לא מפחדים מחתולים

@shiraginosar מתוך האינסטגרם של

 

 

בורחים מהמעריצים

@john751994 מתוך האינסטגרם של

 

 

גונבים את הפוקוס גם בבריכה ליד הספרייה המרכזית ע"ש סוראסקי

@xlenusikx מתוך האינסטגרם של

 

 

תמיד בזוג, גם כשכל אחד עסוק בענייניו

@xlenusikx מתוך האינסטגרם של

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>