תכניות למצטיינים

סטודנטים מצטיינים זוכים באוניברסיטת תל אביב בקידום מהיר במסלול האקדמי ובתנאים מעולים

תכניות למצטיינים
המסלול לסטודנטים מצטיינים באוניברסיטת תל-אביב מוביל לפסגת המחקר האקדמי
מענקי הצטיינות במספרים

תלמידים מצטיינים חדשים, העומדים בדרישות, יקבלו מענק הצטיינות שגובהו יהיה עד 5000 ₪.

הציון הקובע לזכאות למלגה הוא ציון ההתאמה הרגיל (בגרות/מכינה + פסיכומטרי), ללא הטבה שניתנה לצורך שיקולי הקבלה, אם הייתה כזו.
 

■ במסלול לימודים חד־חוגי יינתן מענק הצטיינות בסך של 5000 ₪

 

■ במסלול לימודים דו־חוגי יינתן מענק הצטיינות בסך 2500 ₪ בגין כל אחד מהחוגים:

 

• מי שעומד בדרישות חוג אחד - יקבל 2500 ₪

• מי שעומד בדרישות שני החוגים - יקבל 5000 ₪

האתגרים החדשים המביאה עמה המאה ה-21 מובילים את אוניברסיטת תל אביב לפעול למען קידום היכולת הגבוהה של תלמידיה ולהקנות להם את הכלים הדרושים להשתלבות במסלול מחקרי באקדמיה ומחוצה לה. התכניות למצטיינים מיועדות לסטודנטים נבחרים בעלי נתוני קבלה וכישורים גבוהים במיוחד, ומעניקות להם את המרחב להתקדם ברמה הגבוהה ביותר במדעים, ברוח, באמנות וביהדות. כמו כן מעניקות התכניות הזדמנויות לקידום והתפתחות אקדמיים ,ואפשרות למעבר ישיר לתואר ראשון ושלישי במסגרת תכניות חד תחומיות ובינתחומיות.

 

תכניות כלל אוניברסיטאות למצטיינים ע"ש לאוטמן

התכנית החד-תחומית לתלמידים מצטיינים ע"ש עדי לאוטמן והתכנית הבינתחומית  לתלמידים מצטיינים ע"ש עדי לאוטמן, אשר מציעה אוניברסיטת תל אביב מיועדות עבור מספר מצומצם של סטודנטים מצטיינים ואורכות ארבע שנים. המסלול החד-תחומי מיועד לסטודנטים המתכוונים להתרכז בלימודיהם סביב תחום אחד או יותר ומאפשר לסיים את התואר הראשון בפרק זמן קצר תוך המשך ישיר לתואר שני או שלישי.

המסלול הבינתחומי לעומת זאת מיועד לסטודנטים בעלי עניין בגישה המשלבת כמה תחומים במקביל, ומאפשר ללמוד ישירות לתואר שני מבלי לסיים את התואר הראשון. בשני המסלולים זוכים הסטודנטים לזווית מחקרית רחבה, לליווי והדרכה של מנחה אישי, לפטור מלא משכר לימוד ולמלגות קיום.

 

מצטיינים במדעים

הפקולטות למדעים מדויקים ולמדעי החיים של אוניברסיטת תל אביב מציעות שתי תכניות הצטיינות מחקרית, האחת בתחום הביולוגיה והשניה בכימיה. שתי התכניות שמות דגש על ביצוע מחקרים עצמאיים במעבדות הפקולטה ולימוד עצמי בליווי מנחים אישיים מן המובילים בחקר העולמי. כמו כן זוכים הסטודנטים לפטור חלקי משכר לימוד במסלול המחקרי בביולוגיה ובמלגות הצטיינות בשתי התכניות.

 

בית הספר לפיזיקה בפקולטה למדעים מדויקים מציע שתי תכניות הצטיינות: תכנית לימודים חד-חוגית במסלול מחקרי לתלמידים מצטיינים וכן מסלול פרויקט מחקר לתלמידים מצטיינים, המאפשר לחוות חוויית מחקר אמיתית כבר במהלך התואר הראשון, ובכך לסלול את דרכם של הסטודנטים להמשך ישיר וטבעי ללימודים מתקדמים בפיזיקה.

 

מצטיינים בכלכלה

בית הספר לכלכלה ע"ש ברגלס, מהמובילים בעולם, מכשיר תלמידים מצטיינים לעסוק במחקר ובעיצוב המציאות העתידית בהקשרי כלכלה. תלמידי מסלול המצטיינים יכולים להשלים את לימודיהם לתואר ראשון ושני בארבע שנים בלבד במקום בחמש כמקובל. כמו כן, המסלול מבוסס על יחס אישי ועל התאמת תכנית לימודים מעניינת ומאתגרת. התכנית בנויה על דגש מתמטי חזק יותר, תוך לימוד חלק מקורסי התואר הראשון בחוג למתמטיקה בהכוונה מיוחדת לצרכים של תואר שני בכלכלה.

 

אופקים חדשים

התכנית "אופקים" הינה תכנית תלת שנית המכשירה מורים מצטיינים בלימודי היהדות כתרבות. התכנית משלבת תואר ראשון ותעודת הוראה במדעי היהדות מתוך תפישת היהדות כתרבות ובהקשר של החברה החילונית בישראל. בוגרי התכנית זוכים בסיום לימודיהם לסיוע על מנת להשתלב במקצוע ההוראה בבתי ספר תיכוניים. כמו כן ניתן פטור משכר לימוד ומלגות קיום.

 

מסלול בחירה חופשית

אוניברסיטת תל אביב מאמינה שראוי לתת לסטודנטים המצטיינים ביותר שלה לשלב בתכנית הלימודים שלהם קורסים מחוץ למסגרת. אנו גאים להשיק מודל לימודים חדש ומהפכני של מסלול בחירה חופשית, בו תוכלו ללמוד קורסים לפי בחירתכם האישית בהיקף של כ-16-20 שעות סמסטריאליות (בהתאם להחלטת הפקולטה).

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>