נורית גל

נורית גל

מצפה כוכבות: הדוקטורנטיות של אוניברסיטת תל-אביב

נורית גל

1968

יהוד

השפעת סיכון מחיר הגז הטבעי על משק החשמל

ספרא וסייפא. גדלתי בירושלים בבית חם גדוש ספרים. אבא, מנהל הוצאת הספרים של האוניברסיטה העברית, עודד אותי להרחיב את ההשכלה ואמא הקנתה לי ערכים. בנעורי ניגנתי בקלרינט בתזמורת הנוער של ירושלים וראיתי את עתידי בתחום המוזיקה, אולם משהתקבלתי לפרויקט ״תלפיות״ של צה״ל, חיי קיבלו תפנית ושרתתי בצבא 25 שנה עד לדרגת אלוף משנה. במהלך שירותי התמחתי בחקר ביצועים וליוויתי את תהליכי התכנון ארוך הטווח של צה״ל. במקביל, השלמתי שלושה תארי מאסטר: בחקר ביצועים מאוניברסיטת תל אביב, במדיניות ציבורית מהרוורד ובמדיניות אנרגיה מאוניברסיטת ג׳ונס הופקינס.

אני רוצה להביא את המומחיות והידע האקדמי שצברתי כדי לסייע בפיתוח משק האנרגיה בישראל

השפעה ארוכת טווח. אני מוצאת עניין רב בהחלטות שיש להן השלכות ארוכות טווח והן מתקבלות בתנאים של חוסר וודאות. כזה הוא תחום האנרגיה הנמצא בצומת דרכים ונדרשות בו החלטות כבדות משקל. במחקרי פיתחתי מודל כלכלי לבחינת השפעת סיכון מחיר הגז הטבעי על התחרות במשק החשמל. האתגר במחקר הוא בפיתוח מודל מתמטי אשר יבטא את מורכבות הסיכונים העומדים בפני משקיעים בתחום האנרגיה.

 

לצבור מומחיות. בתפקידי כסמנכ״ל רגולציה ברשות החשמל אני אחראית לשילוב יצרנים פרטיים במשק החשמל. אני שואפת לקדם רפורמה במשק החשמל בישראל וליישם כאן את הידע והלקחים הרבים שנלמדו בתחום זה בעולם.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>