כיצד מקימים אתר אישי ואתר מעבדה בעזרת WIX?

עודכן: 02.05.2023

המדריך שיסביר לכם שלב אחרי שלב איך מקימים אתר אינטרנט במערכת WIX

כמה מילים לפני שמתחילים

אוניברסיטת תל אביב חברה לחברת WIX כדי לאפשר לחוקרים ולחוקרות באוניברסיטה להציג את המחקר שלהם, ולקדם אותו ברחבי הרשת. יחד עם המעצבים של WIX פיתחנו ארבע תבניות, בעברית ובאנגלית, שיאפשרו לכם להציג באופן אופטימלי את המרדף שלכם בעקבות הלא נודע.

 

היתרונות של פתיחת אתר WIX אישי או עבור המעבדה שלכם:

 • התאמה אישית - הפלטפורמה של WIX מאפשרת לכם להוסיף בקלות כל דבר לאתר האישי שלכם: תמונות, טקסט, מוזיקה, וידאו ועוד, הכל בטכנולוגיית ,drag and drop ללא צורך בידע מוקדם. אה, והאתר שלכם גם ייראה מצוין במובייל!
 • אנחנו דאגנו לעיצוב - התבניות שעיצבנו בשיתוף עם WIX מותאמות לצרכים של חוקרים וחוקרות באוניברסיטה, ופותחו אחרי ששמענו את הצרכים מהשטח. בעזרתן תוכלו לעצב אתר שיקפיץ את המחקר שלכם וגם יהיה תואם את המיתוג של האוניברסיטה.
 • מחיר תחרותי - בזכות ההסכם של האוניברסיטה עם חברת WIX, ובזכות סבסוד של האוניברסיטה, תוכלו לרכוש חשבון פרימיום לשלוש שנים במחיר מוזל (פרטים למטה).

 

איך מתחילים?

פותחים חשבון פרטי ב-WIX, בכתובת: https://users.wix.com/signin

ומקבלים חשבון חינמי שיאפשר לכם להתחיל לבנות אתר אינטרנט.

 

נרשמתי! מה עכשיו?

על מנת להתחיל לבנות את האתר, בוחרים אחת מהתבניות שעוצבו במיוחד על ידי Wix בשיתוף עם האוניברסיטה. התבניות האלה נבנו בשיתוף חוקרים בכדי לענות הכי טוב על הצרכים שלכם.

 

 • אתר אישי לחוקרים:

תבנית בעברית: https://www.wix.com/website-template/view/html/2492

תבנית באנגלית: https://www.wix.com/website-template/view/html/2491

 

 • אתר למעבדת מחקר:

תבנית בעברית: https://www.wix.com/website-template/view/html/2494

תבנית באנגלית: https://www.wix.com/website-template/view/html/2493

 

לאחר שבחרתם את התבנית המתאימה, לחצו על הכפתור "Edit this site" בפינה הימנית של המסך, וכך התבנית תשויך לחשבון שלכם:

 

בחרתי את התבנית. איך ממשיכים מכאן?

עכשיו מגיע החלק החשוב ביותר - בניית האתר! את התבנית שבחרתם תוכלו להעשיר בעזרת  תמונות, טקסטים וכל מידע אחר שתרצו לחלוק עם הקהל האינטרנטי שלכם.

 

כמה טיפים קטנים:

 • כתבו טקסטים בשפה פשוטה ונגישה
 • השתמשו בתמונות בעלות רזולוציה גבוהה
 • תמונות שלכם ושל צוות המעבדה שלכם יהפכו את האתר לאישי יותר
 • אין לכם מספיק תמונות משלכם? תמונות באיכות גבוהה ניתן להוריד, בחינם, ממגוון אתרים. אנחנו ממליצים על unsplash.comשימו לב לאורך כל הדרך לשמירה על זכויות יוצרים!

 

רוצים להציג את המחקר שלכם לא רק לאנשי מקצוע שמכירים את התחום היטב אלא גם לסטודנטים, מתעניינים בלימודים ואפילו לקהל הרחב? ככל שהטקסטים והתמונות באתר יהיו מזמינים ונגישים יותר, כך תזכו ליותר צפיות.

 

**הערה חשובה! לא ניתן להשתמש בקוד השדרוג של האוניברסיטה למנוי פרימיום, כמו שמוסבר בהמשך, במידה וערכתם את האתר במערכת Editor X. נא לערוך בפלטפורמה הרגילה של אתרי WIX.

 

תמונות איכותיות ברזולוציה גבוהה יעלו את אחוזי הכניסות לאתר שלכם

 

סיימתי! מה קורה עכשיו?

לאחר שסיימתם לבנות את האתר ואתם מרוצים מהניראות ומהתכנים שלו, זה הזמן לשדרג את החשבון שלכם ב-WIX לחשבון "פרימיום" שיעניק לכם:

 1. אפשרות לבחור URL ולשייך את האתר שלכם לדומיין של האוניברסיטה. לכל אתרי האוניבסיטה בוויקס יש סיומת זהה:sites.tau.ac.il , כאשר בתחילת הכתובת אתם יכולים לבחור את שם האתר שלכם. יש להשתמש באותיות בלבד, ללא רווחים. אפשר להשתמש במקף או בנקודה. לדוגמא: becklab.sites.tau.ac.il
 2. WIX באתר פרימיום לא מופיע פרסום של
 3.  .חשבון פרימיום מעניק לכם גישה לנתוני אנליטיקס של האתר שלכם
 4. אתם נהנים מנפח אחסון גבוה יותר

 

איך משדרגים לפרימיום?

על מנת לשדרג את האתר שלכם, יש להיכנס לחנות הסחר האלקטרונית של האוניברסיטה, ה-eShop, בכתובת הבאה:

https://mytau.tau.ac.il/es.php

 

כאן תוכלו לרכוש מנוי פרימיום ל-Wix לשלוש שנים, וכך לשדרג את האתר שלכם.

לאחר ביצוע הרכישה יפנו אליכם מיחידת המחשוב תוך 3 ימים וישלימו את תהליך השדרוג לחשבון פרימיום. השדרוג לא מתבצע באופן אוטומטי עם סיום הרכישה.

* שימו לב: המנוי תקף למשך שלוש שנים, ותוקפו מתחיל ברגע שאתם משלמים עליו בeShop. לכן עדיף לבצע את השדרוג רק כאשר האתר שלכם מוכן לגמרי, ולא בשלבי הבניה.

 

עוד כמה טיפים קטנים:

 • הכינו מראש את הכתובת שתרצו לאתר שלכם. תצטרכו להזין אותה בזמן הרכישה ב ESHOP
 • יש לכם אתר ישן? אנחנו ממליצים לבצע רידיירקט מכתובת האתר הישנה שלכם לאתר החדש ב WIX. אנא ציינו זאת כאשר פונים אליכם מאגף המחשוב לאחר הרכישה.

 

אחרי השדרוג לפרימיום, כניסה לעריכה של האתר שלכם תתבצע דרך לוג אין למערכת האוניברסיטאית, בעזרת שם המשתמש והססמא של Mytau. כדי להיכנס לעריכה, לוחצים log in with google במסך הכניסה של וויקס, ומזינים את הפרטים שלכם (שם משתמש, ת.ז וססמה אוניברסיטאית).

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>