ספרייה בפס רחב

תשכחו מאיסורים ומלחישות. בספרייה החדשה של מדעי החברה וניהול רוצים שתרגישו בבית.

פופים בספרייה למדעי החברה
ספרייה בעידן דיגיטלי (צילום: תומי הרפז)
24 שעות ביממה

בתקופות המבחנים נשארת הספרייה למדעי החברה ולניהול פתוחה גם בשעות הלילה, ומאפשרת לסטודנטים ללמוד ולהשתמש בשירותיה ללא הגבלת זמן.

"חשוב לי שחוויית השירות תהיה כיפית, כך שבכל פעם שהסטודנטים יתלבטו מה לעשות בזמן הפנוי שלהם הם יבואו לספרייה." שלומית פרי, מנהלת הספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר-מוס באוניברסיטת תל-אביב

 

בשביל הסטודנטים

סטודנטים מנמנמים בחדר פופים צבעוני, קבוצת למידה קולנית וסטודנטים שנכנסים לספרייה עם תיקים הם מראה שגרתי בספרייה למדעי החברה ולניהול באוניברסיטת תל-אביב. בשנה האחרונה עברה הספרייה מתיחת פנים נרחבת בדומה לספריות המתקדמות בעולם, במטרה להתאים את חלל הספרייה והשירות הניתן בה לצרכים המשתנים של הסטודנטים.

 

"הספרייה היא קודם כל בשביל הסטודנטים", אומרת מנהלת הספרייה שלומית פרי, "חשוב שהסטודנט לא ירגיש שהוא מפריע לספרניות לעבוד. הספרניות שלנו מצוינות ומקצועיות, אך לפני הכל הן נעימות ואדיבות ונמצאות בספרייה בשביל הסטודנטים". תהליך השיפור המתמיד של שירותי הספרייה מלווה בפגישות עם הסטודנטים, בהקשבה לצרכיהם, לבקשות ואפילו להמלצות לרכישת ספרים חדשים.

 

צ'אט עם הספרנית

בעולם דיגיטלי שמשתנה בקצב מהיר, על הספרייה לעמוד בקצב ולייצר רלוונטיות חדשה. הסטודנט של היום קורא מאמר במחשב ובו זמנית מצ'וטט בפייסבוק, מחפש ערכים בגוגל ושומע מוזיקה.

 

בהתאם לכך, יותר ויותר מאגרי מידע עוברים מן הדפוס אל המחשב, ומאפשרים לסטודנטים ולחוקרים את הנגישות האופטימאלית לחומרי הלימוד והמחקר. עשרות מדפים עמוסים מפנים את מקומם לחללי לימוד ומנוחה לרווחת הסטודנטים. בד בבד מוסרים חסמי גישה למאגרי המידע ומתווספים מנועי חיפוש משופרים, שהופכים את חוויית הלמידה למיידית ולנוחה יותר.

 

כשיש צורך בעזרת הספרנית, ניתן לפנות אליה בצ'אט ולהתכתב איתה, כדי לקבל שירות מיידי. תלמידי התארים המתקדמים אף נהנים משירות VIP ומקבלים סיוע צמוד ברחבי הספרייה במקום לפנות לדלפקים.

 

קפה, מאפה וסיאסטה

הספרייה החדשה מציעה סביבת עבודה מזמינה ונעימה, כזו שאפשר להרגיש בה בנוח: לדבר ולצחוק עם החברים, לאכול, אפילו לעצום עיניים ולנמנם לזמן-מה. ואכן, הספרייה למדעי החברה מספקת את כל מה שצריך ויותר מכך: חדרי שאנטי עם פופים, חדרי עבודה, אזורי רעש בהם ניתן ללמוד בקבוצות ואזורי שקט עם זכוכית מבודדת ללמידה יחידנית, אזורי אכילה ושתייה ועגלת קפה מפנקת.

 

מעבר לכך נהפכה הספרייה למרכז תרבותי חי ותוסס, המארח תערוכות מתחלפות, ערבי עיון והשקות של ספרים. הספרייה היא כבר מזמן לא רק מאגר של ספרים וכתבי עת. היא מקום שנעים ללמוד בו, מקום מפגש חברתי, ואפילו מקום מפלט לפעמים.

 

לאתר הספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר-מוס >>
 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>