ד"ר רועי צהר

סגל אקדמי בכיר בלימודי מזרח אסיה
לימודי מזרח אסיה סגל אקדמי בכיר
ד"ר רועי צהר
טלפון פנימי: 03-6407814
משרד: גילמן, 273

אודות

ד"ר רועי צהר הוא מרצה בכיר בחוג ללימודי דרום ומזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב ומתמחה בהסטוריה של הפילוסופיה עם דגש על המסורות הבודהיסטיות והברהמניות של המחשבה ההודית. הוא בוגר התוכנית לתלמידים מצטיינים ע"ש עדי לאוטמן, אוניברסיטת תל אביב, ובעל תואר דוקטור מהמחלקה ללימודי דתות, אוניברסיטת קולומביה, ניו יורק.

תחומי המחקר הנוכחיים שלו מתמקדים בפילוסופיה של השפה, הנפש, והרגשות במחשבה ההודית ובמסורות האנאליטיות והפנומנולוגיות במערב, ובפואטיקה בסנסקריט.

בין השאר הוא חקר ופרסם על אינטרסוביקטיביות במחשבה הבודהיסטית (תחת מענק המחקר "מארי קירי" מטעם האיחוד האירופי) ועל תאוריות של משמעות בפילוסופיה ההודית.

בין השנים 2015-2020 הוא שימש כיו"ר הקבוצה ללימודי יוגצ'ארה באקדמיה האמריקנית למדעים (AAR), וספרו A Yogācāra Buddhist Theory of Metaphor (Oxford University Press, 2018) זכה בפרס "טושיהידה נומטה"  לספר הטוב ביותר בלימודי בודהיזם לשנת 2018 מטעם מכון המחקר ללימודי בודהיזם, אוניברסיטת ברקלי.

כעמית מחקר במכון מקס פלנק להסטוריה של המדע, ברלין, וכחוקר אורח באוניבריסטת ברקלי הוא חקר ופרסם מספר מאמרים בכתבי עת על אפשרותן והצדקתן של חוויות בלתי מושגיות (non-conceptual experiences  ) במחשבה ההודית ובמערב.

במסגרת הפילוסופיה של הרגשות הוא עסק בפרישות ובדידות במחשבה הבודהיסטית, ולאחרונה ערך (יחד עם ראם פרסד צ'קרברטי ומריה היים) את: The Bloomsbury Research Handbook of Emotions in Classical Indian Philosophy (Bloomsbury Academics, 2021)

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>