פרופ' אהוד גזית

סגל אקדמי בכיר במקרוביולוגיה מולקולרית
ראש מרכז במנהלת הפקולטה למדעי החיים
מקרוביולוגיה מולקולרית סגל אקדמי בכיר
פרופ' אהוד גזית
טלפון פנימי: 03-6409030
פקס: 03-6405448
משרד: גרין ביוטכנו, 122

מידע כללי

פרופ' אהוד גזית הוא פרופסור מן המניין, מופקד על הקתדרה לננו-ביולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. ויו"ר הדירקטוריון של חברת "רמות" (חברת מסחור הידע של אוניברסיטת תל אביב). החל משנת 2012 מכהן כמדען הראשי במשרד המדע והטכנולוגיה. בשנים 2008-2012 כיהן כיו"ר הדירקטוריון של חברת "רמות" (חברת מסחור הידע של אוניברסיטת תל-אביב) וכסגן הנשיא למחקר ופיתוח באוניברסיטת תל-אביב.

 

קורות חיים

בשנת 1991 סיים גזית את לימודיו לתואר ראשון במסגרת התוכנית האוניברסיטאית לתלמידים מצטיינים של אוניברסיטת תל-אביב בהצטיינות יתרה. בשנת 1997 השלים את עבודת המחקר לדוקטורט במכון ויצמן למדע, גם היא בהצטיינות הגבוהה ביותר וזכה בפרס ע"ש ג'ון פ. קנדי עבור עבודתו. בין השנים 1997 ל-2000 השלים גזית עבודת בתר-דוקטורט במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) שבארצות הברית. עם שובו לישראל התמנה למרצה במחלקה לביוטכנולוגיה וביולוגיה מולקולרית שבאוניברסיטת תל-אביב. בשנים 2002-2011 כיהן פרופ' גזית כמדען אורח ב-MIT.

תחומי מחקר

מאמריו ומחקריו הרבים של פרופ' גזית פורסמו בעיתונות המדעית החשובה ביותר, והוא נחשב לפורץ דרך בתחום הננו-טכנולוגיה הביולוגית והכימית. מעבדתו הינה מהגדולות והפעילות בישראל והוא הדריך ומדריך עשרות תלמידי מחקר במוסדות אקדמיים מובילים בעולם. עבודתו המחקרית הובילה להישגים טכנולוגיים חשובים בתחום הרפואה וההנדסה אשר מוסחרו בהצלחה רבה ע"י חברת "רמות". בין הישגיו ניתן למנות פיתוח פרה-קליני של תרופה לטיפול במחלת האלצהיימר שניתנה ברישיון לחברת מרז פרמצוטיקל הגרמנית, פיתוח פרה-קליני של תרופה למחלת הסוכרת במימון חברת תרופות אמריקנית מובילה, תגליות חשובות בחקר מחלות עמילואידיות וקיפול חלבונים, פיתוחים בתחום האנרגיה בשימוש בננו-טכנולוגיה, יצירת משטחים בציפוי מבנים ננו-מטריים בעלי כושר ניקוי עצמי, ופיתוחים של חומרים ננו-מטריים חדשנים בעלי תכונות יוצאות דופן לתעשייה והרפואה.

 

פרסומים והישגים

פרופ' גזית חבר במספר רב של מערכות עיתונים מדעיים בינלאומיים מובילים, פעיל בארגונים מדעיים בינלאומיים, וחבר בפורומים מדעיים של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. פרופ' גזית זכה בפרסים רבים על עבודתו המדעית, ביניהם פרס ג'ון פ. קנדי, אות הצטיינות של המועצה להשכלה גבוהה, מלגת דן דוד, פרס לנדאו פרס הצטיינות במחקר של המועצה המדעית של אוניברסיטת תל-אביב, ובשנת 2009 זכה בפרס של האגודה הישראלית לביוכימיה וביולוגיה מולקולרית למדען מצטיין מתחת לגיל 44.

 

החלוציות של עבודתו של פרופ' גזית ותרומתו לכלכלה זכתה גם להכרה של התקשורת הלאומית והבינלאומית. בשנת 2010 הוא נבחר לאחד מ-40 הצעירים המבטיחים עד גיל 40 של מגזין הדה-מרקר, ועבודתו נבחרה לאחת ממאה ההמצאות הבולטות במעבר מהעולם האקדמי לעולם האמיתי ע"י איגוד המנהלים של טכנולוגיות אקדמיות (AUTM).

 

פרופ' גזית משלב גם פעילות ציבורית ענפה בתחומי המדע, החברה והביטחון. הוא חבר בוועדה המייעצת לשר הביטחון למחקר ופיתוח ביטחוני, חבר הוועד המנהל של אוניברסיטה בעם, חבר בוועדת היגוי העל של סדנת תל אביב למדע, טכנולוגיה וביטחון ע"ש פרופ' יובל נאמן, חבר ההנהלה המצומצמת (ויושב ראשה בין 2008–2011) של המרכז הבינתחומי לניתוח ותחזית טכנולוגית, חבר ועדת ההיגוי של תכנית ממשק – יישום מדע בממשל, חבר הוועדה האקדמית של המרכז הישראלי להעצמת האזרח, וחבר הוועדה המייעצת של פורום MIT ליזמות.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>