נחנך פרס קדר למחקר פורץ דרך

הפרס - לעידוד מצוינות במחקר, מוענק ע"י ד"ר אברהם קדר, בוגר אוניברסיטת תל-אביב

11 יוני 2015

טקס חניכת פרס קדר התקיים ב-17 במאי 2015 במהלך אירועי חבר הנאמנים. פרס קדר נוצר ע"י ד"ר אברהם קדר, בוגר ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר ומחנך, באמצעות מענק של קרן נעמי, לזכרה של ד"ר נעמי פראוור קדר, אשר הקדישה את חייה לחינוך והייתה מומחית לספרות ילדים ביידיש.

 

הפרס מחולק לשתי קטגוריות - מדעים ומדעי הרוח, והוא יוענק לחוקרים צעירים ולחוקרים בכירים בכל אחת מהקטגוריות.

 

פרופ' יואב הניס, סגן הנשיא למחקר ופיתוח באוניברסיטת תל-אביב, הציג את הזוכים הראשונים בפרס:

 

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל-אביב, אמר בטקס: "פרס קדר מיוחד בדרכים רבות. ראשית, מדובר בפרס פנימי המוענק רק לסגל אוניברסיטת תל-אביב. שנית, הוא כוללני ומבקש לכבד מחקר פורץ דרך בכל קשת תחומי הדעת בקמפוס. שלישית, הוא מכיר במחקר של חוקרים צעירים ובכירים כאחד. ולבסוף, על הזוכים בפרס קדר להוכיח רוח חלוצית – שהיא מהות אוניברסיטת תל אביב ומהות הפרס."

 

נדב, בנו של ד"ר קדר, נשא דברים בשמו בטקס: "אוניברסיטת תל-אביב היא חלק אינטגרלי מחיי המשפחה שלנו,  ויש לה מקום מיוחד בליבנו. פרס קדר נועד להאדיר את הרוח החלוצית החיונית כדי לשנות את העולם, והוא כולל את ערך ההוראה לזיכרה של אמנו. ברכות לארבעת הזוכים הראשונים בפרס, ותודה לכם על הישגיכם יוצאי הדופן, כל אחד בתחומו".

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive