פרס קדר למצוינות מחקרית לשנת 2022 הוענק לארבעה חוקרים מצטיינים

הקריטריונים לבחירת הזוכים: מחקר פורץ דרך, איכות ההוראה, זכייה במענקי מחקר מקרנות תחרותיות, איכות וכמות של פרסומים מדעיים ומעמד בקהילה האקדמית הבינלאומית

16 מאי 2022
מימין: פרופ' דן פאר, פרופ' ליאו קורי, פרופ' יהונתן ברנט, פרופ' אריאל פורת, פרופ' מיכל פלדמן וד"ר רועי צהר
מימין: פרופ' דן פאר, פרופ' ליאו קורי, פרופ' יהונתן ברנט, פרופ' מיכל פלדמן וד"ר רועי צהר

במסגרת אירועי חבר הנאמנים שמתקיים בימים אלו, העניקה אוניברסיטת תל אביב את פרס קדר למצוינות מחקרית לשנת 2022 לארבעה חוקרים מצטיינים. הזוכים הם פרופ' מיכל פלדמן ופרופ' יהונתן ברנט מבית הספר למדעי המחשב ע"ש בלווטניק, פרופ' ליאו קורי וד"ר רועי צהר מהפקולטה מדעי הרוח ע"ש לסטר וסאלי אנטין. הפרסים הוענקו לזוכים על ידי נשיא האוניברסיטה, פרופ' אריאל פורת וסגן הנשיא למחקר, פרופ' דני פאר.

 

ועדת הפרס בחרה בזוכים על סמך הקריטריונים הבאים: מחקר פורץ דרך; איכות ההוראה; זכייה במענקי מחקר מקרנות תחרותיות; איכות וכמות של פרסומים מדעיים; ומעמד בקהילה האקדמית הבינלאומית.

 

אודות הזוכים

תחום המחקר העיקרי של פרופ' פלדמן הוא תורת המשחקים האלגוריתמית (AGT), הממוקמת בצומת הבינתחומית בין מדעי המחשב, תורת המשחקים וכלכלה. פרופ' פלדמן זכתה במגוון מלגות ומענקים בינלאומיים יוקרתיים, בהם שני מענקים של מועצת המחקר האירופית (ERC), והייתה חברה באקדמיה הצעירה הישראלית ובאקדמיה הגלובלית הצעירה. כיום היא עומדת בראש המעבדה לכלכלה וחישוב בבית הספר למדעי המחשב.

 

כהיסטוריון של המתמטיקה, פרופ' קורי חוקר את התפתחותם של קווים מרכזיים במתמטיקה של המאה ה-20, כמו עלייתה של האלגברה המודרנית והתפתחות רעיון המבנה המתמטי. מאז 2013 הוא מכהן כמופקד הקתדרה להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים המדויקים ע"ש ברט וברברה כהן.

 

מחקריו של פרופ' ברנט עוסקים בסוגיות בתחום של הבנת שפה טבעית, כגון הפיכת שפה טבעית לשפה לוגית (semantic parsing), מענה על שאלות, ניסוח מחדש (paraphrasing), הבנת הנקרא וגרירה טקסטואלית (textual entailment).

 

ד"ר רועי צהר הוא חבר בחוג ללימודי דרום ומזרח אסיה בפקולטה למדעי הרוח. ד"ר צהר מומחה בהיסטוריה של הפילוסופיה, עם דגש על מסורות בפילוסופיה הבודהיסטית והברהמינית בהודו.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>