פרס דן דוד

הפרס מוענק מדי שנה על הישגים יוצאי דופן ותרומה ניכרת לאנושות במדעי הרוח, באמנות, במדעי הטבע ובעסקים

פרס דן דוד

פרס דן דוד הוא פרי יוזמה משותפת של קרן דן דוד ואוניברסיטת תל-אביב.  הקרן נוסדה בשנת 2002 על-ידי איש העסקים דן דוד, שתרם לקופתה מאה מיליוני דולרים. הפרס מוענק מדי שנה לאישים ולמוסדות מצטיינים בעלי הישגים בולטים וייחודיים, כהוקרה על הישג יוצא דופן ותרומה לאנושות במדעי הרוח,  באמנות,  במדעי הטבע ובעסקים. הפרס מתחלק לשלושה ממדי הזמן: עבר, הווה ועתיד. לכל ממד זמן מוענק פרס על סך מיליון דולר. הזוכים תורמים עשרה אחוזים מסכומו לקרן מלגות לחוקרים מצטיינים.

 

בנוסף, מוענקות עשר מלגות, כל אחת על סך חמישה עשר אלף דולרים, לחוקרים מבטיחים מאוניברסיטת תל-אביב, ועשר מלגות נוספות לחוקרים בעלי עתיד מאוניברסיטאות שונות בעולם.

 

על דן דוד

 

דן דוד היה איש עסקים יהודי. הוא נולד בשנת 1929 בבוקרשט שברומניה. בבחרותו היה פעיל בתנועת נוער ציונית ובשנות החמישיים חי שנים ספורות בישראל. דן דוד היה צלם עיתונות ברומניה ובצרפת. בשנת 1961 הקים את חברת פומט לצילום אוטומטי, ומחברה זו עשה את הונו. בשנת 1962 נכנס לשותפות עם חברת "פוטו-מי אינטרנשיונל", המפעילה כיום כ-27,000 תאי צילום אוטומטיים ברחבי העולם. בין השנים 1983 עד 1987 ניהל את חברת ההשקעות "פוטו-מי פיננשל סרוויסס", ובשנת 1997 נכנס לשותפות בקרן גידור (גוף שמאגד השקעה של פרטים למען השגת רווח משותף). במהלך השנים המציא דן דוד פטנטים רבים בתחום הצילום והצבע. הוא נפטר ב-5 בספטמבר 2011, בגיל 82.לאתר פרס דן-דוד >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>