יעל אמסטרדמר

יעל אמסטרדמר

מצפה כוכבות: הדוקטורנטיות של אוניברסיטת תל-אביב

יעל אמסטרדמר

תל-אביב

פיתוח מודלים ומערכות לעיבוד מידע המשלבים מיקור המונים

דור שני. גדלתי כבת בכורה להורים צנועים, ישרים ואוהבי אדם. ביסודי היה חשוב לי להישאר עם חברי בכיתת לימוד רגילה, אבל בתיכון בחרתי, באומץ מבחינתי, לעבור לכיתת מחוננים. בחירת מדעי המחשב כתחום עיסוק נראתה לי טבעית: אמי מהנדסת תוכנה כך שאני דור שני לנשות מחשבים. למרות העניין שלי בבלשנות, בציור, בפסיכולוגיה, בכימיה ובמתמטיקה, בחרתי במדעי המחשב, הנחוצים בכל תחום ולכן גם מאפשרים קשת רחבה של נושאי מחקר.

 

הרבה נשים מוכשרות ממעיטות בעצמן וביכולותיהן, ומאמינות שאינן מסוגלות להצליח בלימודים מתקדמים. אני רוצה לעודד אותן

כריית מידע. כולנו משתמשים במערכות למיקור המונים כמו, למשל, האנציקלופדיה המקוונת ויקיפדיה המבוססת על חוכמת הגולשים. המערכות שאנחנו מפתחים לוקחות את הרעיון הזה צעד אחד קדימה, ומחשבות שאלות לגולשים שיטייבו את איסוף המידע - בדומה לתהליכי כריית מידע ממסדי נתונים. כך לדוגמא בתחום הרפואה טבעית, המערכת תוכל ללמוד ממשתמשים על רכיבים טבעיים שמתאימים לטיפול בהתאם לסימפטומים מסוימים, ולהציף רק את ההמלצות הטובות והמעניינות ביותר.

 

מנחים טובים, בתור התחלה. הייתי רוצה להמשיך לעסוק במחקר, בין אם זה באקדמיה או בתעשייה, להשפיע ולהיות שותפה במחקרים שישנו את האופן שבו מתבוננים על התחום שלי. הרבה נשים מוכשרות ממעיטות בעצמן וביכולותיהן, ואינן בטוחות שהן מסוגלות להצליח בלימודים מתקדמים. אני רוצה לעודד אותן ולהציע להן להתחיל בבחירת מנחים טובים, כאלה שגם יספקו להן כלים וגם יכוונו אותן במהלך התואר.

אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive