מיקה גלט

מיקה גלט

מצפה כוכבות: הדוקטורנטיות של אוניברסיטת תל-אביב

מיקה גלט

1983

תל-אביב

אסטרטגיות טיפול גנטיות במחלה הניוונית MSA

להקל על הסבל.  MSAהיא מחלה ניוונית וחשוכת מרפא של המוח. אני שואפת לפתח מודל אמין למחלה שיאפשר לחקור את מקורותיה, ואת אפשרויות הטיפול החדשניות שיקלו על סבלם של החולים. בניגוד למודלים קיימים המבוססים על עכברים, המודל שאני מפתחת יתבסס על תאי גזע שנלקחים מהחולים עצמם. אני מאמינה שבמודל זה גלום הפוטנציאל לגלות לנו מה באמת קורה במוחם של הלוקים במחלה זו, ובכך הוא יכול לקדם רבות את המחקר בה ואף להאיץ את פיתוחו של המרפא המיוחל.

 

כשאני חושבת כיצד עליתי לבד לארץ, אני נזכרת בגודל האתגר ובכך שיכולתי לו

כבר לא לבד. נולדתי וגדלתי בארגנטינה. בגיל 18 לאחר שהשתתפתי במסע "תגלית" גמלה בי ההחלטה לעלות לארץ. עליתי לבד, ללא משפחה או מכרים בארץ, עם ידע בסיסי בשפה ומעט מאוד כסף. השוני בין התרבות המקומית לבין זו שבה גדלתי היווה מקור תמידי לתסכולים, והבדידות בשנים הראשונות היתה עול תמידי. מוקפת בחברים, בן זוג תומך וקריירת מחקר מצליחה, אני כיום נזכרת בגודל האתגר שמולו ניצבתי ובכך שיכולתי לו.

 

הדחף לחקור. ארצה להמשיך לפוסט דוקטורט ובסיומו להקים מעבדה משלי באחת מהאוניברסיטאות, בתי החולים או מכוני המחקר. למדתי שהלימודים הגבוהים מיועדים רק למי שהדחף לחקור זורם בעצמותיו והרצון להבין טוב יותר את העולם מוטמע בו חזק - עד שקשה לו להבין מדוע מישהו ירצה לעשות משהו אחר בחייו.

אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive