תמרה לוטנר-לב

תמרה לוטנר-לב

מצפה כוכבות: הדוקטורנטיות של אוניברסיטת תל-אביב

תמרה לוטנר-לב

תל-אביב

ניתוח רגולציה של קידוחי גז ונפט בים במדינות שונות

למען האדם והסביבה. תעשיית הקידוחים זוכה לתשומת לב תקשורתית רבה בשנים האחרונות, לאור הגילויים על מצבורי גז בים התיכון שלחופי ישראל. במדינות רבות בהן מתנהלים קידוחי נפט וגז בים, קיים מהלך של רגולציה שנועד להגן על הסביבה ועל האדם. המחקר שלי בוחן עד כמה הצליחו, והיכן נכשלו, מדינות שונות במשטר הרגולטיבי שהנהיגו בהקשר זה - מבחינה אתית, כלכלית, מוסדית ואסטרטגית. מצאנו למשל כי בכל העולם נתקלים בקשיים משמעותיים ולכן אין קיצורי דרך, וישראל אינה יכולה פשוט לאמץ את מה שנעשה במדינות אחרות.

ניסיתי כל מיני כיוונים עד שהגעתי למחקר אקדמי. האם הצלחתי לעמוד באתגר זה? עוד לא, אבל אני עובדת על זה במרץ

ירוק בעיניים. גדלתי ברובע היהודי בירושלים בבית חילוני וליברלי, לצד יהודים חרדים, מוסלמים ונוצרים. הילדות שלי כללה טיפוסים על גגות בתי האבן של העיר העתיקה, ומעט מאוד עצים, פרחים, וירוק בעיניים.

 

בצעדים קטנים. האתגר הגדול בחיי הוא להבין מה אני רוצה לעשות: חיפשתי רבות וניסיתי כל מיני כיוונים: הייתי עורכת דין, עיתונאית, מדריכת כושר (לכמה ימים), הקמתי וניהלתי עסק קטן. עד שהגעתי למחקר אקדמי ולראשונה הרגשתי שאולי הגעתי למקום הנכון. האם הצלחתי לעמוד באתגר זה? עוד לא, אבל אני עובדת על כך במרץ, ומאחלת לעצמי שהגשת הדוקטורט תהיה רק הצעד הראשון שלי באקדמיה.

אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive